Zwiedzanie Emillii Romanii

Polscy turyści często nie wiedzą o cudach Emilii Romanii i pędzą do pobliskiej Toskanii. To błąd! ER jest tańsza, smaczniejsza i pozbawiona masy turystów, z jaką będziemy musieli się zmierzyć w innych miejscach Włoch. Poniżej przedstawiam trzy teksty, które pomogą wam zwiedzić Emilię Romanię. Więcej w przyszłości.

  • Plan wycieczki samochodowej po Emilii Romanii - dwutygodniowa wycieczka, którą odbyłam w 2014 roku. W tekście poszczególne miejsca zostały pogwiazdkowane, tak byście wiedzieli, które polecam szczególnie.
  • 10 kulinarnych atrakcji Emilii Romanii - Emilia Romania to stolica włoskiej kuchni, o czym niestety ciągle niewielu Polaków wie. W tym tekście zebrałam największe atrakcje związane z jedzeniem, zwiedzaniem winnic, wytwórni parmezanu itp.
  • 5 miasteczek Emilii Romanii spoza utartego szlaku – w wycieczce samochodowej (lub rowerowej) najlepsze jest to, że spokojnie dotrzemy do mniejszych miejscowości. Posiadając samochód, koniecznie starałam się do nich docierać. Tu opisałam te najpiękniejsze.

Teksty o poszczególnych miejscowościach i regionach Emilii Romanii znajdziecie tutaj.

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>