Sycylia – informacje ogólne

1

Poniżej znajdziecie artykuły dotyczące Sycylii jako całości. Niektóre z nich możecie uznać pomocne przy planowaniu podróży, inne to bardziej niby-reportaże i historie z wyspy. Zapraszam do przeglądania! 

  • Ceny w 2015 roku: na jakie wydatki należy się nastawić jadąc na wyspę. Wypisałam tu wszystkie kwoty, jakie przyszło mi wydać w czasie moich podróży w 2015 roku. Spędziłam tu wtedy 3 tygodnie, zarówno jako sypiająca po hostelach backpackerka, jak i oprowadzając po wyspie rodzinę i sypiając w pensjonatach i agroturystykach.
  • Noclegi na Sycylii. Opinie o sprawdzonych przeze mnie hotelach, pensjonatach, agroturystykach i hostelach na wyspie. Pogrupowane geograficznie i tematycznie. Często mnie o nie pytacie, więc niech wam służą :)
  • TOP 10 Sycylii po 100 dniach zwiedzania wyspy. 10 atrakcji wybranych na drodze głosowania przez cztery zwiedzające wyspę kobiety, w tym mnie. W tekście dużo zdjęć 
  • Wycieczka dookoła wyspy - relacja z samochodowego dwutygodniowego wyjazdu i masa wskazówek, jak zaplanować pobyt na Sycylii. Każde odwiedzone miejsce jest pogwiazdkowane, byście wiedzieli, które należy zobaczyć przede wszystkim. W tekście znajdziecie recenzje miejsc noclegowych.
  • 10 książek o Sycylii, które należy przeczytać – jak na polonistkę przystało, przed każdym wyjazdem zagłębiam się w lekturach dotyczących odwiedzanego miejsca. Są to powieści, reportaże, eseje i książki podróżnicze. Tu zebrałam dla was 10 książek o Sycylii. Biegnijcie do swoich bibliotek!

sycylia1

  • Przygotowania do wyjazdu: Pierwszy raz pojechałam na Sycylię w 2013 roku. Tu pisałam o tym, jak się przygotowywałam do wyjazdu. 
  • Sycylijczycy: Jak Polka widzi Sycylijczyka. Tekst napisałam po swoim pierwszym pobycie na wyspie. Oczywiście jest dość stereotypowy, wierzę jednak, że choć trochę się przy nim uśmiechniecie ;)
  • Autostop po wyspie: Pierwszy raz Sycylię przejechałam autostopem, dając sobie limit wydatków 10 euro na dzień. Tutaj dostępna jest trasa wycieczki. Kolejne teksty to kilka impresji z przemierzania okolic San Vito Lo Capo i o stopowaniu przez środek wyspy i nowej miłości
  • Kuchniao sycylijskiej kuchni bardzo ogólnie, przepis na cannoli siciliani. A cannoli to coś, co zjeść musicie! Polecam przede wszystkim tekst o kuchni zachodniej Sycylii, który został oparty na znacznie większych doświadczeniach. 

Przeczytaj też teksty o poszczególnych okolicach Sycylii. O prowincji Trapani, Katanii, Palermo i o południowym wschodzie wyspy.

toner-lite_AdDdBwrgJxY

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>