Sycylia – ciekawe miejsca

Planujecie wakacje na Sycylii? Albo dopiero co stamtąd wróciliście i chętnie wspominacie śródziemnomorskie klimaty? Dobrze trafiliście! Na blogu znajdziecie kilkadziesiąt tekstów o wyspie. Sama spędziłam tu ponad 100 dni życia i chętnie się dzielę moimi spostrzeżeniami i radami

1 2 3
4 5 wiecej w przyszlosci

Kup program wycieczki po Sycylii!

Jedziecie do Włoch, ale nie macie czasu zaprojektować wycieczki? Boicie się przegapić jakieś miejsce, bo nie napisali o nim w przewodniku? Od tego macie mnie! Zajmuję się profesjonalnym układaniem planów wycieczek do Włoch. Więcej informacji znajdziecie tutaj! 

sycylia1

Ulubione miejsca na Sycylii

  • Dolina Noto. Dolina Noto została wpisana na listę UNESCO ze względu na niepowtarzalną nigdzie indziej barokową architekturę miast. Noto, Ragusa, Modica ale i mniejsze miejscowości olśniewają ciągle przypominają mi, bym do nich wracała.
  • Marettimo. Wyspa leżąca u wybrzeży Sycylii, na którą można dopłynąć promem z Trapani jest jakby z innego świata. To jedno z najspokojniejszych i najidealniejszych miejsc, jakie znam.
  • Saliny między Trapani i Marsalą. Baseny soli mienią się wieloma barwami. Na brzegu leżą białe pagórki soli. W tle migoczą nastrojowe wiatraki. I co najlepsze – z takimi widokami możemy wypić kawę w tutejszej kawiarni!
  • Taormina, ale tylko poza sezonem! Bez dwóch zdań to jedno z najpiękniejszych miasteczek na Sycylii, które nie bez kozery stało się turystycznym hitem. Niestety należy omijać je w czasie sezonu turystycznego. Jest zadeptane!
  • Monte Cofano. Jestem zachwycona tą wpadającą do morza górą! Niby ma tylko 700 metrów, ale fakt, że znajduje się na samym brzegu, powala i nadaje jej magiczności. Piesze szlaki przeprowadzą nas tak wokół niej, jak i na jej szczyt.

wlochy 1

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY PRZYDATNE W PLANOWANIU
Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Jedno przemyślenie na temat “Sycylia – ciekawe miejsca”

  1. ~Aneta pisze:

    Taormina wcale nie taka zadeptana ;) W tym roku na początku lipca było trochę ludzi, ale bez przesady. Mniej więcej tyle co w innych bardziej znanych miejscówkach. Za to ceny w lokalach zbójeckie. Im bliżej placu IX kwietnia, tym drożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>