Katania – zwiedzanie okolic

etna wycieczka (1)

W 2015 roku ruszyły loty Wizzair do Katanii z Warszawy. Super! Teraz już z Polski dolecimy nie tylko na dziki zachód wyspy, ale też pod samą Etnę. Postanowiłam przetestować te tereny na początku 2015 roku i wtedy zjechałam sporą część prowincji Katanii i Mesyny. Stąd blisko też do przepięknych Syrakuz i dalej na południe wyspy.

 

Okolice Katanii to:

  • oczywiście sama Katania - stolica prowincji i drugie największe miasto na Sycylii. Jest specyficzne, ani piękne, ani brzydkie. Z pewnością intrygujące, a dla młodych atrakcyjne.
  • Etna! Królowa Sycylii! Tak, tak, to właśnie z Katanii odchodzi najwięcej wycieczek na majestatyczny wulkan. I to jest największy plus tych lotów. Wręcz szkoda, że nie ma ich zimą, bo na Etnie się fajnie jeździ na nartach ;)
  • Taormina. Uwaga, nie odwiedzajcie jej latem! Taormina jest zadbana, odpicowana, atrakcyjna. Ale niestety komercyjna. Ja miałam okazję być w niej w styczniu i było super! W sierpniu omijałam ją szerokim łukiem
  • Syrakuzy. Przez wielu uważane za najpiękniejsze miasto na Sycylii Mi się wydaje, że na równi z Palermo ma najwięcej atrakcji. I najbardziej różnorodnych. Jeśli macie lot do Katanii, to nie wolno wam ominąć Syrakuz.
  • W pobliżu są też: Enna, Piazza Armerina (koniecznie!), wąwóz Alcantra (też koniecznie). Niestety o nich na blogu jeszcze nie napisałam, ale zajrzyjcie na notkę o wycieczce samochodowej po Sycylii. Po trasie zobaczycie, co jest blisko Katanii i gdzie warto zajrzeć.
Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>