Zwiedzamy Azję!

Azja to kontynent, który prócz Europy odwiedzam najczęściej. Miałam okazję być w 10 państwach największego kontynentu świata, z czego o 5 znajdziecie na blogu większą ilość informacji. Chiny, Malezja, Tajlandia i Armenia zwiedzałam na początku istnienia bloga i niestety nie doczekały się opisu, na jaki niewątpliwie zasługują.

1 2 3
4 5 wiecej w przyszlosci

 

Ulubione miejsca w Azji

  • Mitzpe Ramon – miasteczko na krawędzi świata. Położone na pustyni Negew w Izraelu, Mitzpe Ramon góruje nad makteszem Ramon, który przypomina olbrzymi krater. Znakomite miejsce do trekkingu po pustyni.
  • Ani – miasto ormiańskich duchów. Turcja to mój ukochany kraj. Miałam to szczęście, że zwiedziłam jego wschodnią i południowo-wschodnią część, która jest dużo bardziej egzotyczna niż greckie ruiny na zachodnim wybrzeżu. Uwiodło mnie między innymi opuszczone ormiańskie miasto Ani.
  • Petra – cud świata jest w Jordanii! Petra to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, jakie miałam okazję obejrzeć. Jej potęga, a jednocześnie tajemnica cywilizacji jej starożytnych mieszkańców, są niespotykane na skalę światową.
  • Uszguli – najwyżej położona wioska Europy(?). Czy Gruzja jest w Europie czy w Azji? Temat jest kontrowersyjny, a odpowiedź zależy od tego, kogo spytamy. Nie zmienia to jednak faktu, że w Gruzji jest Uszguli. Przepiękna, położona na końcu świata wioska, która jest spełnieniem marzeń każdego, kto chce uciec od cywilizacji.

Untitled design (5)

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY PRZYDATNE W PLANOWANIU

azja odwiedzone miejsca

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>