Fussen: tam gdzie zaczyna się spełnianie marzeń

Fussen Bawaria

Każdy z nas ma podróżnicze marzenia. Są te większe – wymagające od nas przedostania się na koniec świata, ale i mniejsze – które ograniczają się do odwiedzin u sąsiada Polski. Długo moim marzeniem było zobaczyć Podlasie. Szalenie chciałam pojechać do Cambridge i objechać Apulię. Marzeniem z prawdziwego zdarzenia było spędzenie moich 28-mych urodzin na pustyni.

Jest takie marzenie, które chodzi za mną od dobrych kilku lat. Sama nie wiem, kiedy zaczęłam o tym myśleć – czy było to przy okazji przeglądania strony Niemieckiej Organizacji Turystycznej? Czy może trafiłam na to gdzieś w przewodnikach czy magazynach literackich? A może pomyślałam o niej przy okazji wycieczki do Garmisch-Partenkirchen? Niezależnie od tego, od lat chodzi za mną po głowie – zrobić wycieczkę samochodową po niemieckim Romantycznym szlaku (Romantische Straße).

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>