Riwiera Norweska: świat baśniowych miasteczek

RIWIERANORWESKA

Nie wiem czy wy – zwracam się tu do dziewczyn – miałyście w swoim dziecięcym życiu okres przejścia. Nie, nie chodzi o porzucenie lalek dla makijażu czy pierwsze staniki z miseczką 0. W tym przypadku myślę o filmach.

Był taki czas, gdy cokolwiek co leciało w telewizji, musiało być animowane. Sama byłam wielką fanką bajek Disney’a, które znałam na wyrywki. Do tego dochodziły Smerfy i inne bajki Hanna-Barbera. I to wszystko. Cokolwiek, w czym występowaliby prawdziwi ludzie, było odrzucane, jako nudne i dla dorosłych.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Riwiera Norweska: świat baśniowych miasteczek”

 1. ~Beata pisze:

  Jak pięknie! Faktycznie jak z książek o Ani, ale mnie też te norweskie wioski przypominają makiety kolejek. Syn kiedyś taką miał i pomagałam mu sklejać kolorowe domki. Szkoda że już dawno z tego wyrósł.
  Pozdrawiam

 2. Doskonałe miejsce :) Nie miałem pojęcia, że istnieje miasto literatury w Norwegii. Gdybym tylko znał norweski, to na bank bym się tam przeprowadził :D Pozdrawiam!

 3. ~DuetMyśli pisze:

  Cóż za wspaniałe miasteczka! Białe domki oplecione kwiatami, ciasne uliczki, porty, przydrożne sklepiki i te piękne widoki. Te miejsca skrywają w sobie coś niezwykłego, mają „duszę”. Uwielbiamy czytać, więc miasto literatury urzekło nas od razu.
  Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>