Sądecczyzna: szukamy galicyjskiego miasteczka

SĄDECCZYZNA

Ostatni taki weekend

Wiecie, co się u mnie dzieje?
Przeprowadzam się!

Tak, ten miesiąc jest moim ostatnim spędzonym na Podhalu. 30 września pakujemy swój dobytek do auta i przeprowadzamy się do Wielkopolski, do mojego rodzinnego Leszna. Nie po to by osiąść tam na stałe – co to to nie. Od dawna wiem, że moje serce należy do dużych miast i to w nich czuję się najlepiej i chcę mieszkać. Leszno ma być formą przejściową. Przystanią na czas urodzenia dziecka, a dla mojego Piotra – na czas wdrożenia się w nową pracę.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

8 przemyśleń na temat “Sądecczyzna: szukamy galicyjskiego miasteczka”

 1. ~Marcin pisze:

  Dzięki za inspirację! Wiem, gdzie skoczyć po rzeźby! Powodzenia w Lesznie! :)

 2. ~Paula pisze:

  Fajnie, że odkrywasz przed nami takie miejsca! Nie wpadłabym na tę wycieczkę. Dworek faktycznie cudny! PS Polacy mają to do siebie, że planują na ostatnią chwilę…?: P Hm.

 3. ~Pudelek pisze:

  Miasteczko Galicyjskie w Sączu wydaje się strasznie sztuczne, przy niektórych budynkach nawet nie silono się aby je porządnie „odtworzyć” (choć nie wiem czy one w ogóle miały jakieś pierwowzory). Znacznie bardziej naturalnie wygląda takie Miasteczko w Sanoku. Niewątpliwie plusem takich rekonstrukcji jest fakt, że nie zostaną zasłonięte reklamami ani samochodami, jak te „oryginalne”, np. Stary Sącz ;)

  1. zgadzam się w stu procentach!

 4. ~Erynia pisze:

  Z zainteresowaniem przeczytałam artykuł o Starym Sączu, bo do tej pory tylko przelatywałam przez miasto w drodze do innych miejsc. Trzeba będzie się tam zatrzymać na chwilę – zwłaszcza te pierogi kuszą.
  Jeżeli interesują Cię ludowe klimaty, to na Kaszubach polecam Kaszubską Chatę z rzeźbami i obrazami nieżyjącego już ludowego artysty Józefa Chełmowskiego http://www.eryniawtrasie.eu/16343
  Szukając ciekawych miejsc w Polsce korzystam również z http://tripsoverpoland.pl.
  Pozdrawiam i życzę udanej przeprowadzki.
  E.

 5. ~Misza pisze:

  Najbardziej na blogach podróżniczych lubię czytać wpisy o mojej rodzinnej Małopolsce. Czy to dlatego, że to co pod nosem najłatwiej nam umyka?
  Dziękuję za inspirację – też uwielbiam polskie pałace i dworki!

 6. Zdjęcie tego dworku to najpiękniejsze co dziś widziałem. Pani Agnieszko „You made my day”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>