Czyste Tatry, czyli ciężarna sprząta góry

CZYSTE TATRY 2017

Co w polskim lecie uwielbiam najbardziej?

Wydarzenia! Setki, tysiące wydarzeń w całej Polsce. Kina na otwartym powietrzu, festiwale uliczne, kameralne i olbrzymie koncerty, imprezy muzyczne.

A także te wydarzenia związane z naturą – grupowe zdobywanie szlaków, wyjazdy rowerowe i akcje, takie jak ta. Akcje Stowarzyszenia Czysta Polska.

30 czerwca i 1 lipca w Tatrach odbył się projekt, który co roku zachwyca wszystkich wielbicieli gór. Czyste Tatry. Akcja, w ramach której tysiące wolontariuszy wybiera fragmenty górskich szlaków i sprząta je ze śmieci. Już w zeszłym roku miałam ochotę wziąć w niej udział, ale oczywiście byłam gdzieś daleko poza Polską.

Czyste Tatry 2017

Kilka tygodni temu odezwała się do mnie marka Barefoot – jeden ze sponsorów akcji Czyste Tatry i koncertu Blue Cafe, który wieńczył dwudniową zabawę. Marka Barefoot od wielu lat wspiera działania organizacji non-profit oraz wydarzenia kulturalne. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Czysta Polska dba o czystość przyrody w Polsce. Jak sami mówią „od Tatr aż po Bałtyk”.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

11 przemyśleń na temat “Czyste Tatry, czyli ciężarna sprząta góry”

 1. ~Marzena pisze:

  Fantastyczna akcja. Szkoda, że potrzebna. Zainspirowałaś mnie opisem swojego nauczyciela na szlaku i Waszej mega siły i kondycji.

 2. Szkoda tylko, że ludzie coraz rzadziej szanują naszą piękną przestrzeń. Aż mnie korci, by przywołać pewne słowa: skoro łatwiej było przynieść pełne, to czemu trudniej jest zabrać puste?

 3. ~Gadulec pisze:

  Świetna akcja, jestem z Ciebie, z Was dumna! Też się staram zbierać śmieci, nawet w mieście podnoszę butelki czy puszki i wrzucam do kosza. To samo nad morzem czy w górach. Cieszę się, że jest nas więcej, szkoda tylko, że dalej tak dużo osób wyrzuca śmieci byle gdzie. Pamiętam, że w Azji płd-wsch bardzo mnie to irytowało, ale za nic w świecie nie mogłam się przemóc nawet żeby wywalić np. przez okno autobusu gumę do żucia. I potem nosiłam te śmieci godzinami (niekiedy), bo tam jest znacznie mniej śmietników niż u nas…

  1. dzięki Kinga :) Przyjedź za rok! (jak będziesz w Polsce)

 4. ~Ewa pisze:

  Doskonały projekt! Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam. Zawsze irytuje mnie, jak widzę kogoś, kto śmieci, nawet w mieście i mówi, że przecież są służby sprzątające! A zaśmiecanie natury to już w ogóle mi się w głowie nie mieści :/

 5. ~Ewa pisze:

  Wow, piękna akcja! Szkoda, że nie słyszałam wcześniej, bo chętnie poszłabym z workiem na gdańskie plaże. Do obłędu doprowadzają mnie śmieci wśród przyrody, rzucane gdzie popadnie, bo ktoś nie może zabrać ze sobą pustej butelki, czy papierka. Grrr… brawo dla Was i wielki szacunek dla Ciebie, bo pewnie schylanie się nie jest aktualnie Twoją największą pasją…;) DZIĘKUJEMY!!! ♥

 6. ~Szpak pisze:

  Powiem tak… Amerykańscy naukowcy udowodnili że puste opakowania ważą mniej nie pełne, więc jak dasz radę wnieść pełne do góry to z pustym na dół na pewno też. :)

  1. słyszałam, że nawet rosyjscy potwierdzają ;)

 7. ~Turnie pisze:

  Świetna akcja. Niestety turyści zbyt często zostawiają po sobie syf. Dobrze by było wprowadzić jakąś kontrolę albo kary za zaśmiecanie turystycznych szlaków. Pozdrawiam i czekam na kolejne posty! :)

 8. ~Anna pisze:

  Świetna akcja. Uświadamianie społeczeństwa w ten sposób może dać pozytywne efekty. Niestety w tłumie ludzi, szanujących i dbających o otoczenie znajdą się tacy, którzy będą robić na przekór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>