Ja też patrzę na puszczę

Puszcza białowieska

Minęły już prawie trzy lata. Trzy lata od chwili, kiedy z Piotrem pierwszy raz odwiedziliśmy Podlasie. Zamiast jechać na urlop w modną zagranicę, to postanowiliśmy wtedy spędzić tydzień w polskiej krainie egzotyki.

puszcza bialowieska zdjecia (7)

Zrobiliśmy wtedy tradycyjną podlaską trasę. Zaczęliśmy od odwiedzenia baśniowej Krainy otwartych okiennic, do której wysyłam wszystkich znajomych i nieznajomych, zobaczyliśmy Białystok i przepiękną pobliską Supraśl – jedno z najładniejszych polskich miasteczek, jakie znam. Spędziliśmy półtora dnia w muzułmańskich Kruszynianach i zajadaliśmy się wspaniałą tatarską kuchnią. Pojechaliśmy też do Hajnówki, by szybko z niej uciec i dostać się do serca puszczy, gdzie spędziliśmy zdecydowanie zbyt mało czasu, ale wystarczająco dużo, by zobaczyć rezerwat zwierząt, przejechać się po puszczy na rowerze, zobaczyć Białowieżę z jej pięknym parkiem i w końcu wejść z przewodnikiem do ścisłego rezerwatu, by obserwować grę przyrody ze światłem i cieniem.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Ja też patrzę na puszczę”

  1. ~Pudelek pisze:

    Jak na razie to minister ściga tych, co wpisali Puszczę na listę UNESCO :D W całym cywilizowanym świecie taki wpis to powód do dumy, ale widać nie tu…

  2. ~Emilia pisze:

    Piękna puszcza – wygląda bardzo swojsko, ale ma coś zachwycającego. Myślę, że warto odwiedzać Polskę, bo w naszym kraju też jest wiele atrakcyjnych zakątków, które możemy zobaczyć i którymi zachwycimy się tak samo jak tymi znanymi z zagranicy.

  3. Cudowne zdjęcia – ukazała Pani na nich cały urok naszej kochanej Puszczy. Zapraszamy ponownie, na przykład na wycieczkę z tropieniem dzikich zwierzaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>