7 atrakcji pod Berlinem, o których nie miałeś pojęcia

atrakcje pod berlinem co zobaczyc

Pamiętam, że trzy lata temu, gdy pisałam dla Pascala przewodnik po Berlinie, zaczytywałam się w znakomitej stronie o stolicy Niemiec. Slow Travel Berlin to przewodnik dla tych, którzy nie jadą tam na trzy dni czy nawet tydzień. To przewodnik dla znawców miasta, który oprowadza po zupełnie nieznanych miejscach: muzeach, parkach czy peruwiańskich restauracjach.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

12 przemyśleń na temat “7 atrakcji pod Berlinem, o których nie miałeś pojęcia”

 1. ~Tony pisze:

  A nie myślałaś o dołączeniu Tropical Island do listy? To w sumie niedaleko, a naprawdę warto.

  1. Lubię, zwłaszcza mroźną zimą. ale Tropical Island nie jest w Havellandzie, a jednak ograniczam się do tego powiatu.

 2. ~Pat pisze:

  Najbardziej zainteresował mnie Landgut Stober. Mam przeczucia, że następnym razem uderzę właśnie tam.

 3. Takie piękności, tak niedaleko od naszych granic! Jak myślisz, taki weekendowy wyjazd miałby tam sens? Żeby zobaczyć choć część z rzeczy, które polecasz :)

  1. Jak najbardziej! Bierz albo rower, albo kajak i w drogę! Szlaki tak rowerowe jak i kajakowe są tam świetnie rozwinięte.

 4. Wszystko kusi, ale najbardziej chyba spływ barką i Landgut Stober. Naprawdę chętnie odwiedziłabym ten hotel i sprawdziła jak to wszystko eko, bio, fair trade się kręci. Muszę w końcu wybrać się w okolice Berlina, bo zawsze albo jestem tylko w Berlinie (bez czasu na wycieczki), albo szaleję na autostradzie żeby jak najszybciej być już w domu (Berlin to już prawie Poznań).

 5. ~Katarzyna B pisze:

  Fajne i unikatowe są parki ciemnego nieba, chociaż mam trudności z patrzeniem w teleskopowe oko (jak można patrzeć jednym okiem i widzieć! ;)). Nie spodziewałam się, że tak blisko Berlina może być ciemno! Dzięki za podpowiedź!

 6. ~Boguslaw pisze:

  Wszystko piękne i ciekawe ! ,ale….nie mogę darować tego błędu rzeczowego ” 30 000 kilometrów dróg morskich” Na Boga !proszę zmienić na DRÓG WODNYCH .

  1. jasne, przejęzyczenie – dzięki, poprawiłam.

 7. ~Leszek Łuczak pisze:

  Bardzo kulturalny i zarazem wypoczynkowy weekend można spędzić w Chorin w pow. Eberswalde, ok. 70 km na północny-wchód od berlina, blisko autostrady Szczecin – Berlin. Znajduje tu się nad pieknym jeziorem pocysterski kościół i klasztor, miejsce Letniego Festiwalu Muzycznego. Wspaniała sceneria dla koncertów – 24 czerwca byłem na koncercie poznańskich filharmoników i chóru z Brna. W pobliżu przytulne hoteliki i urocze pensjonaty. I rzut kamieniem (20 km) do przejścia granicznego do Polski na wysokości Cedyni.

  1. dzięki! Następnym razem :)

 8. ~Olimpia pisze:

  Nie miałam pojęcia że tyle ciekawych miejsc tam może być. Zaciekawił mnie ten wpis, chyba rozważę wybranie się tam w te wakacje. Fajnie byłoby zobaczyć trochę świata, czegoś innego niż u nas :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>