Las Bregencki: architektura drewniana? A to ci niespodzianka!

nowoczesny design (1)
ski-stick-manLas Bregencki location-markarchitektura nowoczesna sleeping-bed-silhouettenocleg i praktykalia information-signalwięcej o Austrii

Tego dnia jechałam przez bawarskie autostrady. Krajobraz nie mógł się zdecydować czy jest zimowy czy wczesnowiosenny. Z godziny na godzinę to pojawiał się śnieg, to znowu pola były zalane błotem.

Miałam świadomość, że mijam kolejne piękne bawarskie miasteczka – Garmisch-Partenkirchen czy Fussen. Że powinnam choć na chwilę skoczyć do nich na kawę, popatrzeć na ładną architekturę i powzdychać do romantycznych zamków, z których tak bardzo znana jest tak okolica.

Ale jechałam dalej. Byłam szalenie ciekawa tego, co czai się za granicą niemiecko-austriacką. Jakie to Vorarlberg ma atrakcje?
Pomimo, że do Austrii od dziecka jeździłam niemal w każdy zimowy sezon (rodzice wychowywali mnie po narciarsku), to dopiero w wieku 28 lat trafiłam do Vorerlbergu. Ba – rok wcześniej nawet nie wiedziałam o istnieniu takiego regionu. Wiedziałam, że mamy Tyrol i… sądziłam, że za nim już tylko Szwajcaria.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

4 przemyślenia na temat “Las Bregencki: architektura drewniana? A to ci niespodzianka!”

  1. ~Ibazela pisze:

    No nie, powiem Ci, że zaskoczyłaś mnie tą architekturą. Spodziewałam się czegoś w stylu GaPa lub Čičmanów (Čičman?), a tu taka wręcz skandynawska prostota!

  2. ~Elgraw pisze:

    Bardzo interesujący artykuł!

    1. dzięki :) Temat ciężki, niszowy. Tym bardziej się cieszę, że się podoba :)

  3. Interesuję się architekturą drewnianą w Polsce, stąd z przyjemnością przeczytałam Twój artykuł. Zachwyciła mnie idea 12 wiosek i 12 mini książeczek z zagadkami :)) No i przystanki, świetna idea! podsyłam mężowi, uwielbia tworzyć w drewnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>