Chcę cofnąć czas i studiować w Cambridge!

cofnac czas i studiowac w
location-mark słynne collegia  location-markinne atrakcje Cambridge sleeping-bed-silhouettenocleg na angielskiej wsi information-signalpraktykalia

Ledwo wyszliśmy z pociągu, ledwo zrobiliśmy kilkadziesiąt kroków w stronę centrum, już byliśmy zafascynowani. Po intrygujących, ale jednak pozostających w tyle w kwestii nowoczesności i czystości, miastach Włoch i Francji przylecieliśmy do Wielkiej Brytanii. Do Cambridge. Zwiedzić atrakcje jednej z najpiękniejszych miejscowości, jakie widziałam.

Przeprowadzana właśnie ankieta nie pozostawia wątpliwości. Kojarzycie mnie z Włochami, głównie Sycylią. Wcale mnie to nie dziwi. Spędzam we Włoszech ok. 50 dni w roku, nawet połowa nowych tekstów traktuje o tym kraju.
A ja zawsze lubiłam różnorodność. Zawsze się dużo przeprowadzałam, zawsze lubiłam poznawać nowe. 

Nic więc dziwnego, że gdy kupiłam bilety do Londynu na targi turystyczne, to od razu sprawdziłam na mapie, jakie małe miejscowości są blisko lotniska w Stansted. I wiecie, co się okazało?

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

7 przemyśleń na temat “Chcę cofnąć czas i studiować w Cambridge!”

 1. Byłam w Cambridge w podstawówce i pamiętam tylko tyle, że obraziłam się na mamę, że wybrała Cambridge a nie Oxford. Przecież ja chciałam spotkać Harrego! ale teraz sobie myślę, że pojechałabym do Cambridge! Zachęcił mnie szczególnie ten ekstra nocleg :)

  1. Natalka, w Oxfordzie nie byłam, ale Ania z Wszędobylskich ostatnio mi powiedziała, że Cambridge jest piękniejszy. ;)

 2. ~Monika pisze:

  W Cambridge nie byłam, ale patrząc na zdjęciach mam wrażenie, że atmosfera jest podobna do Oxfordu więc myślę, że by mi się spodobało.
  Jeśli chodzi o wycieczki z przewodnikiem to ja coraz częściej na nie chodzę i najczęściej są to bardzo dobrze wydane pieniądze! Ostatnio w Londynie chodziłam śladami Kuby Rozpruwacza i było to super zwiedzanie :)

 3. ~Gustavo Woltmann pisze:

  Piękne zdjęcia! I też zawsze chciałem zwiedzić te najsłynniejsze uczelnie, niestety (albo stety!) to wciąz jeszcze przede mną, dzięki za świetne porady! Pozdrawiam, Gustavo Woltmann

  1. proszę bardzo. Ja teraz sobie ostrzę zęby na Oxford. I zawsze polecam Bolonię i Padwę.

 4. ~Edyta pisze:

  Szukałam informacji o tym co zobaczyć w Cambridge, bo pojutrze moja córka zaczyna fresher’s week w King’s college.Towarzyszę jej w przeprowadzce, ale w sobotę nie będę jej już potrzebna. Dumna strasznie Mama :)

  1. ooo, brawa dla córki! Będzie wspaniale <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>