Jak tu ugryźć Bled?

Bled atrakcje
location-markatrakcje nad Bledem location-markwycieczki po okolicy sleeping-bed-silhouettenocleg i praktykalia information-signalwięcej o Słowenii

150 na godzinę. Ściągam na chwilkę nogę z gazu, by wrócić do akceptowanej przeze mnie prędkości. Dopiero co kupiłam moje nowe autko, pierwszy raz jadę nim 1000 km i od razu pozwalam sobie na szaleństwa. Nie powinno tak być. Spokojniej.

Przekraczamy wreszcie granicę ze Słowenią. Zaraz na granicy kupujemy wjazdówkę do tunelu, którym wita nas kraj. Tunel metaforyczny. Żegnamy się nim z zachodnioeuropejską Austrią i wjeżdżamy do jej słowiańskiej, postkomunistycznej i niewątpliwie tańszej przyjaciółki.

Nie mija nawet pół godziny i już dojeżdżamy do największej atrakcji tego malutkiego kraju. Droga która prowadzi nas z granicy wjeżdża niemal do jeziora. Po drodze mijamy urokliwe wille, promenadą spacerują wakacjusze, a w górze króluje zamek.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

8 przemyśleń na temat “Jak tu ugryźć Bled?”

 1. Bled – to moje niezrealizowane (niestety) jeszcze marzenie. Jak tylko moje dziecko podrośnie to po prostu nie daruję sobie jeśli nie spędzę tam choćby dnia. Niestety przerażają mnie trochę ceny pobytu w Bled, dlatego planuję raczej spędzić tam maksymalnie jedną noc a resztę urlopu już przeznaczyć na wypoczynek na Chorwacji. Tam z kolei, marzą mi się Plitwice:)

  1. W Bledzie faktycznie może być drogo. Dlatego właśnie polecam zatrzymać się przy Bohinji lub w Radovljicy. Np. Radovljica od 170 zł za pokój

 2. ~Tati pisze:

  Przyda się wszystko w maju.

 3. ~urlender.com pisze:

  Gruntownie i prosto zdefiniowane. Dobry wpis!

 4. ~Ania pisze:

  Urokliwe miejsce. Z Bledu warto też udać się do wąwozu Vintgar.
  Jeziora Bohinj nie widziałam, ale kiedyś to nadrobię, bo chętnie wrócę jeszcze do Słowenii :) Pozdrawiam

 5. ~Magda pisze:

  Choć Słowenia przepędziła nas deszczem to zanim to się stało … zauroczyła. Okolice Bledu są niesamowicie malownicze. Polecamy wąwóz Vintgar oraz wodospad Savica (to już okolice jeziora Bohinj). Z miasteczek to jeszcze Skofje Loke – jakieś 30 min od Bledu. Uwielbiam oglądać tak piękne zdjęcia ze Słowenii – dziękuje :)

 6. ~Kasia pisze:

  Kierując sie do pięknego Bled,zwłaszcza od strony austriackiej,grzechem jest nie „zahaczyć” o Vintgar. Polecam. Absolutne „must see”

  1. o, nie słyszałam. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>