Oda do wędrowania

ODA DO WEDROWANIA

Początki

Mam czternaście lat. Wychodzę z psem na spacer i znikam z domu na kilka godzin. Idę do lasu. Po półtorej godzinie dochodzę nad staw na terenie byłej żwirowni. Opalają się tam niedzielni turyści, często dwugodzinni, często naturystyczni. Ja obchodzę staw dookoła i inną ścieżką wracam do domu. Razem 3-4 godziny.

Tak wyglądały moje początki chodzenia. Włóczęga po świetnie znanym mi lesie pod wielkopolskim Lesznem. Po co tam chodziłam? By myśleć. By w mojej głowie myśli i wyobrażenia błądziły bez ładu i składu, i były nieprzerywane komputerem, telewizorem, rodzicami, książką. Smartfonów wtedy nie było. Zasięg telefoniczny nie docierał.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “Oda do wędrowania”

  1. Pożyczę Ci Lu :) Nie ma przebacz, trzeba minimum raz dziennie wybrać się na długi spacer. Może nie trzy, ale ponad godzina schodzi na pewno :) I takie przewietrzenie głowy jest najlepsze na świecie. Bez względu na pogodę. Przed Luśką trudno było mi się zebrać na taki spacer nawet raz w miesiącu. Czekam na następny post! :)

    1. Oj wiesz, jak bardzo chciałabym mieć psa tu u siebie! Ale by miał raj z tymi górkami. Ale Mój się nie zgadza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>