5 pieszych szlaków, na które warto się wybrać będąc nad Gardą

Garda

W artykule:
–>Jezioro Garda i piesze szlaki
–>Gdzie iść na spacer nad Gardą
–>Via Ferrata nad jeziorem Garda


Gdy pytacie mnie, którą część Gardy – północną czy południową – wybrać na swoje wakacje, to nie mam wątpliwości. Powinna to być część północna! I tak – dość szybko zagniecie mnie, gdy spytacie o znajomość południa. Spędziłam nad Gardą tydzień, ale w całości poruszałam się w pobliżu jej północnej części, zaledwie przejeżdżając wzdłuż zachodniego brzegu jeziora (nota bene droga ta jest jedną z najpiękniejszych tras samochodowych w Europie!). A mimo wszystko uważam, że tu jest najlepiej. Dlaczego?

Bo tu są góry! Nie tylko plaża i śródziemnomorskie miasteczka. Nie tylko urokliwe deptaki i spokojna tafla jeziora. Tutaj są góry, skały, górskie wioski, o których zapomniał świat.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

7 przemyśleń na temat “5 pieszych szlaków, na które warto się wybrać będąc nad Gardą”

 1. Nieważne jaką droge się wybierzę widoki są przepiękne! Piękne zdjęcia

 2. ~Olka pisze:

  Super wspinaczka! Uwielbiam takie szlaki, chociaż nigdy jeszcze nie miałam okazji chodzić na takiej trasie po górach, ale zdarzyło mi się wspinać na skałkach i bardzo mi się to spodobało:)

 3. Cudowne miejsca. Kocham długie spacery, więc mam kolejne miejsce gdzie mogę się wybrać. Jednak to już za rok, kiedy znów będzie urlop. Choć jesienią tam również będzie pięknie :)

 4. ~Julia pisze:

  Piękne zdjęcia :) Nic tylko jechać.

 5. ~jokerblog pisze:

  Zdjęcia zapierają dech w piersiach. Niesamowite góry. Że człowiek musi zasuwać do pracy, aż chce się złożyć wypowiedzenie, spakować walizkę i wyjechać :-1

 6. CodzienneMarzenia pisze:

  Jakie piękne miejsca <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>