Zwiedzaj polskie browary!

ZWIEDZAJ

W tekście:
–>Zwiedzanie browaru tyskiego
–>Browar zamkowy w Cieszynie
–>Polskie browary lokalne


Południowa Polska inaczej

Układam znajomym z Brazylii plan wycieczki po południu Polski. Wiem, co będą robić. Zatrzymają się w Krakowie, pojadą do Auschwitz, do Wieliczki. Może skoczą w Tatry. Zrobią dokładnie to samo co tysiące przed nimi i tysiące po nich. I mimo że podsyłam im dodatkowe uwagi, to wiem, że mnie nie posłuchają. Nie zajrzą do Zabrza, by zwiedzić kopalnię Guido. Nie spędzą popołudnia w Lanckoronie. Wszak o tych miejscach nie napisali wielkimi literami w Lonely Planet.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “Zwiedzaj polskie browary!”

  1. W większości znane miejsca :), w Browarze Czenstochovia byliśmy na początku lipca. Przed wyruszeniem w rowerową wyprawę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – oczywiście wieczorem w dzień poprzedzający jazdę :) – zajrzeliśmy posmakować tutejszych wyrobów.

    Zupełnie bez przekonania zamówiłem piwo z herbatą earl grey – czytający to piwosze zapewne zrobili w tym momencie przerażone, wielkie oczy… :) Ale smakowało wyśmienicie :). I choć niewiele miało wspólnego z tradycyjnym piwem, takie odniosłem wrażenie, to było to dość oryginalne doświadczenie :]

    Jurajskie rowery już niedługo na naszej stronie :)

  2. Nie wiedzieć czemu jeszcze nigdy nie byłem w żadnym z tych miejsc, a mieszkam na śląsku. Aż mi wstyd! :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>