Cieszyn: małe miasto, dużo kawiarń

CIESZYN

Cieszyn to jednak coś! Pierwszy raz przyjechałam tutaj ponad rok temu na zjazd blogerów podróżniczych i na skutek licznych zbiegów okoliczności od tej pory byłam tu już 6, może 7 razy. Powoli odkrywam kolejne zakamarki miasteczka, coraz dalej odchodzę od centrum i dziwię się, jak widzę nowe miejsca, których jeszcze kilka miesięcy temu nie było.

cieszyn kawiarnie (19)

Cieszyn jest prześliczny! Jego usytuowanie na wzgórzach i zabytkowa architektura sprawiają, że wydaje się być znakomitym miejscem na spędzenie tu niespiesznych wakacji. Marzycie o Toskanii? O małym miasteczku, gdzie wychodzicie do swojego piekarza, do swojej kawiarni, swojej restauracji, a to wszystko w przepięknych okolicznościach architektury i natury? Taki właśnie jest Cieszyn. Idealne, trochę włoskie, małe miasto na wzgórzach.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

7 przemyśleń na temat “Cieszyn: małe miasto, dużo kawiarń”

 1. ~Aneta pisze:

  Fajny ten hostel! Mają nawet rozpisane wszystko jak dojechać z Warszawy :D a Polski Bus otworzył akurat nowy kalendarz na jesień i można kupić bilet do Katowic za grosze. Opcja do przemyślenia :)

 2. ~Iza pisze:

  jestem z Cieszyna i kocham kawe:) W Cafe Muzeum są do tego super ciastka np.przysmak anielski lub piekło -niebo:)Pozdrawiam

 3. ~Lakieromaniasyli pisze:

  Moje rodzinne strony!!!
  Miło jest przeczytać tak miłe i prawdziwe słowa o swojej mieścinie!!! :)

  Pozdrawiam

 4. ~Mirella pisze:

  Tak, to moje miasto, to moje miejsca :)

 5. Na prawdę świetne zdjęcia, nim dłużej planuję wakacje gdzieś poza Polską, tym bardziej niestety zapominam jak wiele mamy u siebie ciekawych i niezwykłych miejsc, które moglibyśmy zwiedzić. Cieszyn jest piękny i niesamowicie klimatyczny, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócę :)
  Czekam na kolejne posty i zdjęcia z podróży,
  Pozdrawiam gorąco :)

 6. Mała rzecz a Cieszyn ;)

 7. Ciekawy tekst. Pochodzę z Cieszyna, a że miejscowi są nieco drobiazgowi pozwolę sobie na mała poprawkę – w kawiarni Presso nie ma piw rzemieślniczych – trudno za takie uznać piwa z Browaru Zamkowego czy też Czarną Horę. A sam kawiarnie, restauracji i knajpy cieszyńskie opisałem tak:
  http://cieszynstudnia.blogspot.com/2014/06/kompot-z-gwizdkow-milicyjnych.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>