Trójwieś stojąca człowiekiem

TRÓJWIEŚ (2)

Czy podróże stoją człowiekiem?

Gdy rozmawiamy w gronie blogerów podróżniczych o pięknie podróżowania, to rzadko kiedy schodzimy na to, co turysta spotyka na swojej drodze najczęściej. Na zabytki. To dziwne. Każdy z nas je odwiedza. Będąc w Jerozolimie, wężykiem idziemy do Ściany Płaczu i Kopuły na skale. Kambodża to dla nas wciąż bezsprzecznie Angkor wat. Ciągle kilku z nas (choć może coraz mniej) wybiera się do muzeów. Ciągle zwiedzamy zamki.

A jednak jak mantrę powtarzamy – ludzie! W podróżowaniu liczą się ludzie. Ludzie – ci, z którymi jedziemy. Ale przede wszystkim ludzie, których poznajemy. O nich snujemy historie. Historie żywcem z autostopu, couchsurfingu, baru czy po prostu – z ulicy. To one sprawiają, że opowieść trwa. Tych ludzi, niczym wskazówki podróżnicze, przekazujemy sobie dalej. Tutaj poznaj tych, tam tamtych. Dam ci kontakt jeszcze do innych…

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

11 przemyśleń na temat “Trójwieś stojąca człowiekiem”

 1. ~Asia pisze:

  Cały artykuł świetny a wstępem uzmysłowiłaś mi że faktycznie – to ludzie stanowią o ocenie miejsca, do którego się wybieramy. Bo czy byłyby one w naszych głowach tak wysoko cenione, gdyby nagle znikli wszyscy ludzie albo dookoła byli tylko ci niesympatyczni?

 2. ~balkanyrudej pisze:

  W tych okolicach bywam czasami kilka raz do roku. Obowiązkowy obiad w Karczmie Ochodzita, gdzie porcje dań zwalają z nóg, ale ceny są bardzo przystępne. Do tego widok z Ochodzitej na całą okolicę (polecam w szczególności w Sylwestra).

 3. ~Pat pisze:

  Nie odnajduję się w takich klimatach, ale pamiętam że ludzie w mojej poprzedniej pracy (inna lokalizacja) bardzo chętnie tam wyjeżdżali na weekendy.

 4. ~Krystyna pisze:

  Szkoda, że nie dotarła Pani w jeszcze jedno, bardzo ważne miejsce.
  Jest to Izba Pamięci naszego wspaniałego himalaisty Jerzego Kukuczki.
  adres – Istebna Wilcze, przy stacji benzynowej w prawo……………..

 5. ~Anita pisze:

  Ja trochę zboczę z tematu…Chyba większość z nas kojarzy Koniaków ze słynnymi koronkowymi stringami, o których było tak głośno kilka lat temu. Wzbudziły one ogromne kontrowersje i podzieliły dość mocno lokalne środowisko. Niektórzy krzyczeli, że są one profanacją tradycji, inni byli nimi zachwyceni. Co by nie mówić koronkowe stringi rozsławiły Koniaków na cały świat :) Szczerze wątpię w to czy są one aż tak wygodne aby je nosić, ale chętnie przywiozłabym sobie taką oto pamiątkę z tamtych okolic ;)Ciekawe czy kiedyś umieszczą je jako eksponat w Muzeum Koronki w Koniakowie, a może już tam są?

  1. jeszcze nie, ale w gminnym ośrodku kultury – owszem, można kupić ;)

 6. Gdy myślę o miejscach w Polsce, w których podczas wyjazdu można zorientować się na ludzi, to właśnie beskidzkie regiony wysuwają się na pierwsze miejsce. Te wszystkie sielsko położone miejscowości aż zapraszają do tego, by poznawać nie tylko tereny, ale i mieszkańców. :)

 7. Ha! Przydatny, praktyczny i na dodatek jeszcze tam nie byłam. Wrócę do tego wpisu po powrocie do Polski! Dzięki Aga!

 8. ~Marcin W pisze:

  Wiele mądrych rzeczy przemycasz Agnieszka w tekście, który niby ma być opowieścią o pewnym miejscu w Polsce. Bardzo mądry, trochę filozoficzny, wstęp i bardzo ciekawe rozwinięcie pełne faktów, jak zawsze zachęcające. Przy okazji, sprawdziłem sobie Willę i dodaję na listę! :) Pozdrawiam!

  1. Ojej, tyle komplementów w trzech linijkach tekstu? <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>