Canale: ten wyśniony włoski spokój

Canale

Jak zwykle ociężali wstajemy z łóżka. Odsuwamy szybko zasłony, by się nam łatwiej wstawało. Za oknem jezioro Garda powoli budzi się do życia. Podobnie jak nam, i jemu się nie spieszy. Wszak turyści w Rivie del Garda i Torbole nie po to pojechali na wakacje, by nastawiać budziki na 7 rano. A kto miał wyjść w góry już dawno wyszedł, pozostawiając wybrzeże leniuszkom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z jednej strony wspaniały widok zachęca do zbiegania na śniadanie i rozpoczęcia zwiedzania. Z drugiej, taras jest wymarzonym miejscem na leżak z książką. Jeszcze tylko kieliszek prosecco i można by tu się lenić cały boży dzień.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

4 przemyślenia na temat “Canale: ten wyśniony włoski spokój”

  1. Bardzo fajny tekst :) Dzięki za link do I Borghi piu belli d’Italia

  2. ~Domi pisze:

    Włochy zawsze urzekają, a okolice jeziora Garda przyciągają mnie jakoś szczególnie! Po tym wpisie mam ochotę się pakować i znów do Italii jechać ;) Urocza ta wioska!

  3. Rewelacja, odkąd sięgam pamięcią myślałam sobie, że Garda to kolejna popularna i przereklamowana miejscowość turystyczna. Piękna zabudowa miasta. Dodaję do listy marzeń.

    1. Drobna poprawka :) Garda to nie miejscowość. To jezioro. Wokół znajduje się naście, a może nawet dziesiąt miejscowości. I tak – nad jeziorem jest masa turystów. No ale zaledwie 10 km dalej mamy takie numery :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>