10 polskich Snapchaterów, dzięki którym codziennie jestem w podróży

-.

Trzeba to w końcu powiedzieć głośno! Uwielbiam Snapchata. Niemal codziennie poświęcam kilka minut na podglądanie swoich znajomych i nieznajomych, jak mierzą się z codziennością. Czasem obserwuję ich pozornie nudną rzeczywistość domową: gotowanie, zabawy z psem, widok z okna. Częściej zaglądam do tych, którzy akurat uczestniczą w pasjonujących wydarzeniach. Ponad wszystko lubię oczywiście obserwować podróże.

Snapchat nowym Facebookiem?

Snapchat wkroczył do Polski dziarskim krokiem i na stałe rozsiadł się w smartfonach młodego pokolenia. Gdziekolwiek bym nie poszła – czy to w sklepie, w kawiarni, na spacerze czy w transporcie publicznym – wszędzie podsłuchuję rozmowy nastolatków, którzy rozmawiają o Snapchacie. O tym co opublikował atrakcyjny kolega z 3b, o tym, że jędza z ławki obok nie odpowiada na snapa od wczoraj, o tym jakie zdjęcia kotów sobie wysłały. Snapchat jest Facebookiem młodego pokolenia. Już nieważne kto co opublikował fejsie i kto komu polubił zdjęcie. Teraz liczy się, kto komu snapnął i kto na tego snapa odpowiedział. Kto zobaczył nasze publiczne snapy. Czy ten facet dodał nas do obserwujących? To kręci współczesną młodzież.

podhale snap

Mnie oczywiście nie. Więcej – mój Piotrek nie ma Snapchata, więc mnie nie obserwuje ;(. I naprawdę żałuję. Dlaczego?

Bo Snapchat jest użyteczny. Bo mogę mu szybko coś nagrać, poprosić go o coś w filmiku i on go obejrzy w wolnej chwili. Bo gdy jesteśmy daleko od siebie i chcę mu bardzo coś pokazać, to wyciągam komórkę i nagrywam 10-sekundowy filmik, po czym od razu ślę prywatnego snapa. Nie muszę nigdzie tego filmiku ładować, a potem nie muszę go usuwać, by zwolnić miejsce na dysku. Tak kontaktuję się z rodzicami. Na długi weekend wyjechali do Grecji i codziennie dostaję od nich snapy z pięknymi widokami. Mieszkająca 400 km ode mnie mama przesyła mi na co dzień filmiki albo zdjęcia z psem lub potrawami, które robi na obiad. Snapchat nas do siebie zbliża. Przekazuje nie tylko pisane słowa, nie tylko zdjęcia. Przekazuje filmiki. Zdarza się, że do siebie dzwonimy, mama opowiada, jak wygląda wyremontowana łazienka, a ja po prostu proszę, by mi ją snapnęła. Snapchat wszedł do kanonu naszych codziennych relacji.

collio snapchat

Znane osoby na Snapchacie

Łatwo więc przekonać się, że Snapchat to wspaniałe narzędzie do utrzymywania kontaktów z najbliższymi. Każda babcia będzie przecież szczęśliwa widząc filmiki ze swoim wnukiem. Co jednak z obserwowaniem obcych ludzi? Czy to może kręcić? Może podniecać?

Niewątpliwie może. W końcu od lat ludzie wariują na punkcie Reality Show, telenowel i programów o życiu prywatnym gwiazd. Na Snapchacie możecie obserwować Hilary Clinton, Justina Biebera czy Jessicę Albę. Z polskich znanych osób Snapchat prowadzi Ewa Chodakowska, Maciej Musiał czy Natalia Siwiec. Możecie obserwować też kulisy firm: Tvn24, Gazety Wyborczej czy bardzo przeze mnie lubiany kanał wydawnictwa Muza (@ksiazkowelove).

Czy Snapchat jest podróżniczy? Czyli podróże na snapie

W dwóch słowach: Tak. Bardzo.
Obserwuję kilkudziesięciu blogerów podróżniczych. Kilku z nich codziennie. Innych od czasu do czasu. Dzięki nim codziennie jestem w podróży „na żywo”. Są blogerzy, którzy podróżują dookoła świata, więc przez kolejne miesiące oglądam ich mały podróżniczy serial. Są też tacy, którzy jadą gdzieś tylko na chwilę, a miejsce w którym przebywają mnie z jakiegoś powodu interesuje (np. pojechali w Alpy, a mnie kręcą wędrówki górskie i dzięki nim poznaję ciekawe szlaki). Czasem wręcz przeciwnie – są w miejscu, które nie interesowało mnie wcale, ale ich sposób prowadzenia Snapchata jest tak ciekawy, że i miejsce mnie wkręca. Wchodzę wtedy na ich blog, by poczytać artykuł o pokazywanym miejscu. Googlam je, oglądam więcej zdjęć. W końcu dodaję je na moją listę miejsc do odwiedzenia.

Snapchat więc inspiruje. Jest praktyczny – śladami podróżników można układać swoją własną trasę wycieczki. Jest wreszcie sposobem na umilenie sobie codziennego życia. Kto nie lubi oglądać wspaniałych zdjęć z Włoch czy egzotycznych wysp? Dzięki snapom podróżników codziennie dostaję małą dawkę podróży.

snap leszno

Niekwestionowanym mistrzem jest dla mnie Amerykanin Drew Binsky (na Snapie @drewbinsky). Oglądam go codziennie i codziennie się od niego uczę. Zapraszam do przejrzenia listy 10 snapchaterów, których oglądam niemal codziennie. No i oczywiście dodajcie mnie też. ;) Koniecznie snapnijcie, kim jesteście. @zaleznawpodrozy

ja snap

10 polskich podróżników na Snapchacie, czyli blogi podróżnicze na żywo

Z teorii przejdźmy do praktyki. Przedstawiam wam 10 podróżniczych snapchaterów, którzy umilają mi codzienne śniadanie. Pamiętajcie, że wybór jest czysto subiektywny. 

1.@natikfr

Pierwsza pozycja należy się Natalii, bo to dzięki niej zaczęłam regularnie snapować. Natalia jest wesołą, zawsze uśmiechniętą autorką bloga Zapiski ze świata. Na co dzień mieszka w Żywcu, a piękny widok z okna jest najczęściej publikowanym przez nią snapem. Dzięki pracy w turystyce ma możliwość częstych wyjazdów. Ostatnio nadawała z Sycylii. Czasem sprzeda też smaczny przepis.

zapiski ze swiata

2. @tropimyprzygody

Bartek i Karolina to autorzy bloga Tropimy przygody. Snapują od niedawna, ale widać, że od razu się wciągnęli i regularnie publikują nowe relacje. A jest z czego. Para jest w podróży poślubnej dookoła świata. Razem z nimi codziennie możemy przeżywać przygody z odległych zakątków globu. Obecnie nadają z Peru.

tropimyprzygody

3. @loswiaheros

Andrzej czyli współautor bloga LosWiaheros ma swój indywidualny styl snapowania. Zamiast zamykać się w 10 sekundach decyduje się snuć opowieści trwające kilka snapów, przez co wprowadza minifabuły. Ostatnio nadawał z kilkumiesięcznej podróży po Australii i Nowej Zelandii.

loswiaheros

4. @jul_whereisjuli

Andrzej po Australii podróżował, ale Julia po prostu tam mieszka. Autorka bloga Where is Juli + Sam pokazuje nam codzienne życie w Brisbane. Spacerujemy z nią po ulicach, zaglądamy do kangurów, a w weekendy podróżujemy po bliższej i dalszej okolicy.

whereisjuli

5. @travelingilove

Iza, autorka bloga Love traveling spełniła swoje marzenie i od kilku miesięcy studiuje w Japonii. Na snapie zwiedzamy z nią japońskie wyspy, odkrywamy nieznane Tokio, ale Iza przede wszystkim pokazuje ciekawostki i absurdy związane z tym niezwykłym krajem. Relacjonowała między innymi trzęsienie ziemi. Szaleństwo!

travelinglove

6. @fit-ania

Odchodzimy trochę od podróży. Ale tylko trochę. Ania znana jest w sieci, jako Fit Ania i na co dzień zadziwia swoją rygorystyczną dietą, regularnymi treningami i przepięknym psem. Ania prowadzi jednak również podróżniczego bloga Born2Travel i swoje wyjazdy często i ciekawie relacjonuje na Snapchacie. Ostatnio z Chin.

fitania

7. @duzepodroze

W podróży cały czas jest Aleksandra z bloga Duże podróże. Państwa zmieniają się u niej jak rękawiczki, bo owszem mieszka w nich po kilka miesięcy, ale cały czas coś zmienia, gdzieś jedzie, za czymś goni. Właśnie zaczęła dłuższy pobyt na Kanarach, skąd pokazuje codzienne życie.

duzepodroze

8. @motylowy

Marcin to jeden z dwóch wędrownych motyli. W przeciwieństwie do powyższych można go spotkać głównie w miastach i głównie przy znanych zabytkach. Z nim zobaczycie zakazane miasto w Pekinie czy pałac w Alhambrze. Prowadzi snapchata, jak prawdziwy przewodnik, opowiadając przy okazji o pokazywanych miejscach i imprezach. W czasie wolnym od podróży zmaga się z wyzwaniami w kuchni. ;)

motylowy

9. @wojazerka

Magda Wojażerka nie jest blogerką. Jest żoną blogera, autora bloga Wojażer, który jako jeden z niewielu polskich blogerów podróżuje luksusowo (albo prawie ;)). Znana jest z miłości do wina, sarkazmu i psa Harveya. Na snapchacie pokazuje swoje wyjazdy, kulisy z pracy blogera, sielankowe widoki i znakomite jedzenie. I zawsze się śmieje. Snapa prowadzi tylko z wyjazdów.

wojazerka

10. @gadulec

Gadulec to dziewczyna, która wystarczy, że otworzy usta i już się ci śmieje cała buzia. Kinga jest zawsze wesoła, zawsze dużo gada i zawsze ma pełno energii. Jej podróże są aktywne. Tutaj jakieś narty, tu znowu kitesurfing. Gdy nie jest w podróży, pokazuje swoje codzienne życie, a wśród niego pyszne potrawy, które wychodzą spod jej sprawnych kuchennych rączek.

gadulec

Wybór snapchaterów jest czysto subiektywny i może się okazać, że wasz byłby całkiem inny. Dlatego poniżej wymieniam innych blogerów podróżniczych, którzy prowadzą swoje konta na Snapchacie.

No i oczywiście jeszcze raz zapraszam do siebie na @zaleznawpodrozy

 

Inni blogerzy podróżniczy na Snapchacie:

@the-ollie @inafawayland @busemprzezsiwat @anna-everywhere @podrozniccy @balkanyrudej @lifein20kg @pilot.birowka, @justyna.sniezek @ruszajwdroge @malaiduzy @poszlipojechali @muchawsieci @mosakson @przedeptane @ethno-passion @weekendowi @stohistorii @biegunwschodni @bloszkaaa @phontour @krainatajfunow @tropimy @zlotaproporcja @kursnawschod @kamieverywhere

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

27 przemyśleń na temat “10 polskich Snapchaterów, dzięki którym codziennie jestem w podróży”

 1. O wow, co za honorowa jedynka ♥ Dziękuję! Przy okazji zdradzę, że od jutra snapuję z Fuerteventury!

 2. ~Karol Werner pisze:

  Ojacie, a ja?! Aaa mam 2 filmy nagrane.
  ….. A tak serio pominęłaś najpopularniejszego z tego co mi się wydaje, czyli Mossaka! :)

  1. Faktycznie, wypadło mi. Dodałam.

 3. ~Koralina pisze:

  Dziękujemy za wyróżnienie! :*

 4. Myśle siebie, skąd tylu nowych podglądaczy nagle. Po krótkiej kalkulacji sprawdzam Zależną i bam! Długo zapowiadany tekst o Snapie :)) Dzięki za miłe słowo Aga :)
  Problem tylko w tym, że dziś uwieczniłem moją klęskę rowerową :)))) Ale do tam, jutro zniknie! ;-)

  1. Długo zapowiadany, a planowany tak jeszcze z 3 razy dłużej ;) Co tu robić, jak tyle ciekawych tematów dookoła.

 5. ~Martyna pisze:

  Dzięki za podanie dalej mojego snapa :) Lifein20kg to jedynie ikonka a nazwa użytkownika to Skura.martyna

  1. Ups, sorry Martyna. Już zmieniam :)

 6. Kompletnie nie czuję tego kanału, ale może założę z ciekawości, żeby podglądać innych;P

 7. ~Gadulec pisze:

  Raz jeszcze dziękuję! Miło znaleźć się w tak fajnym gronie. Szkoda tylko, że dalej mam problemy z filmikami (najpierw 2 tygodnie nie działały, a teraz są w beznadziejnej jakości). Mam nadzieję, że niebawem się to zmieni…

 8. ~MadaTravels pisze:

  U mnie jak blog leży, jak Fb leży i instagram się potyka to SNAPCHAT wymiata.

  Też jakiś czas temu pisałam o powodach dla których to idealne medium dla podróżników :)
  A ciebie oglądam od momentu założenia Snapa :) podziwiam fakt, że mimo iż dużo informacji zawsze jest u Ciebie to nudą nie wieje!

  Pozdrawiam
  madatravels

  1. Dzięki Mada za rekomendację. :) W tym miesiącu będzie śląskie, Tatry słowackie i włoskie Apeniniy. Już Cię dodaję do listy snaperów! ;)

   1. ~MadaTravels pisze:

    O super !
    U mnie teraz będą królować angielskie klimaty ;) Jak pogoda dopisze będę Was zabierała szlakiem Tamizy. :) a na codzień obrazki w Windsoru murowane. raczej wiejsko i sielsko niż wielkomiejsko hahahah

 9. Fajny post, dzięki Tobie dowiedziałam się o kilku ciekawych kontach na snapie. Pozdrawiam gorąco :)

 10. ~Aga pisze:

  Bardzo lubię konta Julii, Mosaka i Andrzeja, brakuje mi tu jeszcze tylko Uli adamant wanderer

  1. O! Nawet nie wiedziałam, że Ula ma snapa

 11. ~Gosia pisze:

  Zdecydowanie brakuje What Anna Wears (Anna Skura)

 12. ~Karolina pisze:

  Snap jest super, chociaż długo mi zajęło przekonanie się do niego. Jak siedziałam teraz na Pacyfiku, to sprawdził się idealnie i Mama, a także znajomi i nieznajomi mogli towarzyszyć mi w moim pobycie, a ja chętnie podglądałam, co dzieje się u nich w Polsce :)

  1. O kurcze Karolina, a ja totalnie przegapiłam fakt, że ty masz snapa! A mogłam sobie Pacyfik obejrzeć, ech…

   1. ~Karolina pisze:

    Spoko, w przyszłym roku znowu będziesz miała okazję do śledzenia moich kaledońskich doświadczeń :)

 13. ~Paweł pisze:

  Mi w ogóle ten snap nie leży…

 14. ~Dorota Marr pisze:

  Dobre zestawienie! Odświeżyłaś nim mojego snapchata. Cała masa inspirujących ludzi! :)

 15. ~SnapCenter pisze:

  Świetne zestawienie snapów podróżniczych Aga:) postaramy się dodać kilku na naszej stronie:)

 16. ~Maggin pisze:

  Tropimy przygody, mój ulubiony snapowiec :P

  1. na pewno Karola i Bartek się ucieszą ;)

  2. Dziękujemy, bardzo nam miło <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>