Skąd pochodzą wenecjanie?

Skąd pochodzą Wenecjanie (2)

–> Skąd przybyli Wenecjanie
–> Bazylika w Akwileji UNESCO i zwiedzanie Grado
–> Wycieczka rowerowa z Grado do Akwileji


Całkiem przypadkiem na blogu rozgościła się tradycja pisania o dużych włoskich resortach turystycznych. Dwa lata temu gościłam w Rimini. Mieście, na dźwięk którego nazwy przechodziły mnie ciarki po plecach. Adriatycki resort potrafi być straszny: wyzbyty klimatu, tłoczny, tendencyjny. #followgrado

Przyjechałam tam ze względu na obowiązki służbowe i mając wolne przedpołudnie, postanowiłam pochodzić trochę po starym mieście. Już wtedy miałam informację, że starówka jest urokliwa, a szczególne słowa zachwytu należą się dzielnicy San Giuliano. Kilka godzin później wyjeżdżałam z Rimini zakochana w mieście.

Przejrzyj 9 sposobów na urozmaicenie wakacji w Grado. Wszystkie sprawdzone przeze mnie. Klik!

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

7 przemyśleń na temat “Skąd pochodzą wenecjanie?”

 1. wlochyokiemblondynki pisze:

  Byłam w Grado 2 lata temu. Dzięki za zabranie mnie w sentymentalną wycieczkę po okolicy :)

 2. ~Michal pisze:

  Cesarstwo Rzymskie, klimat antyczny – tak, na pewno spodobałoby mi się w Akwileji;-). Swoja drogą: czy zostało jeszcze trochę pamiątek dawnej świetności, czy raczej tylko wspomnienie?

  1. Po całym mieście są rozsiane ruiny, fundamenty dawnych budowli. Ale to wszystko. Mnie najbardziej ciekawiło przyglądanie się współczesnym domom, w budowie których zostały wykorzystane stare ociosane kamienie, a na nich rzymskie napisy. Szalenie to wygląda

 3. ~Mmalena pisze:

  Ach te czerwone dachy, okiennice, brukowane ulice. Uwielbiam śródziemnomorski klimat :)) Ciekawy tekst i piękne zdjęcia.

 4. ~Hamak Life pisze:

  Potwierdzam, że na rowerach bardzo fajnie się tam jeździ. Jeszcze lepiej wskoczyć na skuter :)

 5. ~Ewa pisze:

  To ostatnie zdjęcie – mistrz! Przepiękne światło, genialna scena! O samej Akwilei przyznaję nie słyszałam, ale jako że lubię mozaiki to mnie zainteresowałaś tym wpisem :)

 6. ~Wojtek pisze:

  Mozaika piękna, miałem okazje ostatnio podziwiać sporo podobnych, aczkolwiek nieco mniejszych w Muzeum Mozaiki w Gaziantepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>