TripVariator – wyszukiwarka samodzielnych wakacji

Na polskim rynku internetowych usług turystycznych pojawił się nowy byt. To TripVariator – prosta wyszukiwarka wakacji.

TripVariator to dostępna w Niemczech, na Białorusi, na Ukrainie, a od grudnia 2015 roku także w Polsce, strona-wyszukiwarka, na której w prosty sposób możemy obliczyć koszty swojej indywidualnie zaplanowanej wycieczki. W wyszukiwarce wpisujemy cel naszej podróży, miasto z którego się wybieramy, datę i liczbę dni, które chcemy spędzić na wyjeździe. W odpowiedzi dostajemy najtańszy znaleziony przez system lot i – również najtańszy – nocleg.

Test strony – case study

Zobaczmy, jak to działa w praktyce. Hipotetycznie załóżmy, że 20 kwietnia chcę polecieć do Salzburga, spędzić tam 4 dni, a następnie zmienić lokalizację na Zell am See, gdzie będę kolejne 3 dni (czyli zrobić mniej więcej tę wycieczkę, na której teraz jestem).

W kreatorze podróży wpisuję: Kraków, Salzburg, 20 kwietnia, 4 dni i 1 osoba. 

1

Klikam oblicz koszty i wyskakuje mi odpowiedź: oto mogę dodać do podróży kolejne miejscowości. Wybieram Zell am See, a potem jeszcze jedną noc w Salzburgu.

2

Otrzymane wyniki pokazują najtańsze znalezione połączenia lotnicze i noclegi w danym terminie. W przypadku noclegów mogę zaznaczyć klasę hoteli, które mnie interesują. Pod noclegiem mamy mapkę miejscowości i kilka atrakcji w okolicy.

Byłam ciekawa, jak system poradzi sobie z moim przejazdem z Salzburga do Zell am See i z powrotem. Poradził sobie. Pokazał mi połączenia kolejowe i ich cenę. Niestety nie można ich zarezerwować przez stronę.

3

Na samym dole strony z wynikami w tabelce mamy widoczne wszystkie koszty wyjazdu. W tym przypadku wynosi mnie on 3718 zł. Duuużo. ;) Ale co zrobić, jak do Salzburga nie mam z Krakowa tanich lotów.

Cała strona oparta jest na dwóch serwisach partnerskich: Booking.com i Bravofly.pl. Równie dobrze mogłam wejść na te strony i sama poszukać interesujących mnie informacji. W TripVariatorze fajne jest to, że on podliczył mi już wszystkie koszty. Ograniczył czas wyszukiwania do minimum.

 

Nie wiemy, gdzie lecieć?

Z wyszukiwarki możemy korzystać też inaczej. Marzy mi się na początku marca wyjazd na Filipiny? W bocznej kolumnie pod główną wyszukiwarką zaznaczam Filipiny i marzec. Otrzymuję 7 propozycji lotów i zakwaterowania. Podobnie jak wcześniej widzę cenę, ale mogę wybrać najbardziej odpowiadającą mi opcję: pobyt na 12 dni, 20 czy może 15.

4 

Minusy

Niestety strona nie posiada jakiejś znakomitej ilości miast, do których możemy polecieć. Chciałam sprawdzić ceny do Seattle – miasta nie było na liście.

Również – strona korzysta z dwóch silników: jednego dla rezerwacji lotów, drugiego dla rezerwacji noclegów. To nas oczywiści ogranicza. Z tego co widzę nie ma na niej na przykład lotów Ryanair. A szkoda.

 

Podsumowanie

Tak jak wspomniałam – TripVariator to bardzo minimalistyczna strona, bardzo dobra na początkowe, uproszczone szukanie wakacji. Jest właściwie błyskawiczna w swoim działaniu. Jeśli nie chcemy poświęcać całych nocy na bawienie się w poszukiwanie najtańszych przelotów i noclegów, a jednocześnie nie widzimy powodu, by zatrudniać pośrednika turystycznego – spokojnie na nią wpadajmy. Sama przeglądam właśnie loty do Meksyku. Taaa, a nawet nie wróciłam z Austrii. Ech to uzależnienie.

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>