Ceny w Czechach w 2016 roku

CENY W ROKU 2016

W artykule:
–> Czechy: ceny podczas samodzielnej wycieczki
–> Opinie o noclegach w Czechach
–> Ceny atrakcji turystycznych w Czechach


 Na przełomie grudnia 2015 i stycznia 2016 wybrałam się z ukochanym zwiedzać Czechy. Naszą wycieczkę nazwaliśmy #sylwestrowyroadtrip (kliknij, by przeczytać relację!). Przez 5 dni objeżdżaliśmy samochodem czeskie miasteczka i pałace, zatrzymując się w miejscach, które wcześniej – na skutek przeglądania blogów podróżniczych i przewodników – uznaliśmy za najciekawsze. Tradycyjnie już, jak wcześniej np. na Ukrainie, na wyjeździe zapisywałam wszystkie nasze wydatki, by dzisiaj móc was poinformować o tym, jakie są ceny w Czechach i na co finansowo powinniście być przygotowani w kraju naszych południowych sąsiadów.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

5 przemyśleń na temat “Ceny w Czechach w 2016 roku”

 1. ~Pudelek pisze:

  Pałac w Kuksie był otwarty? Byliśmy tam w połowie grudnia i zamknięte na głucho.

  Co do Hradca Kralove – parking na rynku chyba jest najdroższy w mieście. Taniej jest na obrzeżach starówki, gdzie zresztą toczy się życie miasta. W niedzielę parkowanie jest darmowe (nie wiem czy na rynku). Co do noclegów – spaliśmy w wersji bardziej nisko-budżetowej w ubytovni, bo za 160 koron od osoby, czyli 320 na parę. Warunki też odpowiednio niższe (np. łazienka na korytarzu), 30 minut od centrum lub raz-dwa autobusem. Generalnie możliwości jest sporo dla tych którzy chcą oszczędzić :)

 2. ~Robert pisze:

  Te ceny produktów to z Pragi???
  Ceny nie mają nic wspólnego z cenami po za miejscowościami turystycznymi. Np.Regularna cena czekolady Studenckiej to 25-30 koron nie 50 ! A nawet w Pradze wystarczy zejść z utartych szlaków żeby kupić ją bardzo tanio. Inne usługi , noclegi itd . też są tańsze. Piszący ten artykuł jednak o tym nie wie i woli parkować w rynku Hradec Kralove. Ceny w Czechach to nie przygraniczne miejscowości jak Hradec Kralovec. Proszę się przejechać do Czech ale głębiej i nie pisać opinii wprowadzając innych w błąd.
  W Hradec Kralovec nocowałem kilka dni w małym hoteliku a nie pensjonacie z łazienką w korytarzu i płaciłem dużo mniej niż to co pisze w tym tzw.artykule.

  1. Nie, nie z Pragi. Wszystkie ceny pochodzą z trasy, którą opisałam tutaj: http://pozornie-zalezna.blog.pl/2016/01/12/czechy-zwiedzanie-samochodem-2/. A co do kupowania, parkowania w turystycznych miejscach – proszę pamiętać, że większość turystów, którzy jadą na kilkudniową wycieczkę stają/jedzą właśnie w nich.

 3. ~Antek pisze:

  Super blog, odwalony kawał dobrej roboty. Gratulacje! Aktualne ceny w Czechach można sprawdzić na fajnej stronce tutaj – tam są też aktualne ceny z innych państw, zawsze sprawdzam przed wyjazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>