Gdzie jechać na wakacje za granicę w 2016 roku? Wg polskich blogerów

2016

Każdego roku najważniejsze wydawnictwa podróżnicze i turystyczne portale internetowe publikują listę krajów, do których będziemy najchętniej jeździli na wakacje w nadchodzącym roku. Tym samym wyznaczają trendy podróżnicze i zapalają w nas iskrę marzenia o krajach, o których wcześniej nie myśleliśmy.okładka

Jest już edycja 2017 roku!

Jest już nowa edycja tekstu na 2017 roku. Od razu przejdźcie do niej, by zobaczyć, gdzie blogerzy jeździli w 2016 roku i jakie miejsca w polskiej blogosferze zostały opisane najlepiej. Tam też znajdziecie nowość. Darmowy ebook, a w nim wszystkie opisane kraje i miejsca wakacyjne, jakie znajdziecie w polskim internecie. Zapraszam! 

button_chce-dostac-ebook

Za minus tych list zawsze uważałam brak informacji. Dowiaduję się, że powinnam pojechać do Gambii czy Kolumbii, ale niczego o tych krajach nie wiem. Nie wiem, gdzie szukać dalej czy kto mi o danym miejscu odpowie najlepiej.

W ubiegłym roku postanowiłam to troszkę zmienić. Przejrzałam kilkadziesiąt polskich blogów podróżniczych i wypisałam z nich najczęściej opisywane, a przy tym niezadeptane przez turystów, kraje i miasta. W ten sposób powstał lubiany przez was tekst „Gdzie jechać na wakacje w 2015 roku”. W ubiegłym roku przeczytało go 30 000 osób!

Idąc za ciosem przedstawiam wam listę miejsc, do których w 2016 roku warto jechać na wakacje poza granicami Polski. Sprawdźcie, gdzie w 2015 roku polscy blogerzy jeździli najchętniej i które miejsca opisali najlepiej. Z doskonałym przewodnikiem pojedziecie teraz i wy!

Metoda: Spytałam kilkudziesięciu polskich blogerów podróżniczych, jakie miejsca odwiedzili i opisali na blogach w 2015 roku. Z listy usunęłam miejsca topowe – zadeptane przez turystów miasta czy nawet całe państwa. Następnie wybrałam 10 najpopularniejszych, najlepiej opisanych destynacji 2015 roku. Tych ciągle poza szlakiem, ale dzielnie wchodzących do świadomości polskiego turysty. ;)

1. Malta

gdzie jechac na wakacje w 2016 (7)

Jedno z najmniejszych państw Europy, na mapie wygląda jak samotna wyspa na Morzu Śródziemnym, skrzyżowanie Afryki, Włoch i Wielkiej Brytanii. Już same hasła reklamowe są atrakcyjne. Od kilku lat na Maltę można tanio lecieć aż z pięciu polskich miast. Nie dziwi więc, że wybrało ją wielu polskich blogerów.

Obszerną relację z Malty, a także wiele pożytecznych wskazówek, również gdzie jechać z dzieckiem, znajdziecie na blogu Łukasza Kędzierskiego.

 

2. Islandia

gdzie jechac na wakacje w 2016 (6)

Hitem w tym roku była też Islandia. Jeszcze rok temu ten wyspiarski kraj był dla nas mroźną egzotyką. To się zmieniło na wiosnę, gdy ku uciesze wielu z nas Wizzair otworzył tanie loty z Warszawy i Katowic. Zaczęliśmy masowo kupować bilety na Islandię i tym samym spełniać nasze, do niedawna tak odległe, marzenia. Mówią, że nigdzie w Europie nie jest tak pięknie jak na Islandii. Patrząc na zdjęcia i czytając relacje blogerów – jestem w stanie przyznać temu stwierdzeniu rację.

Na Islandię pojechała między innymi Ewa z bloga Daleko niedaleko. Napisała o niej kilka fajnych tekstów.

 

3. Teneryfa

teneryfa

Jeśli Islandia wydaje wam się za zimna, ale jednak chcecie dotknąć Atlantyku, to wróćmy na najdalsze południe Europy (a może to już Afryka?). Wyspy Kanaryjskie to żadna nowość. Od lat jeździmy na nie z rodzinami, często właśnie zimą, by odpocząć od mrozów i pobyć w luksusowych warunkach na plaży. Blogerzy zmieniają perspektywę. Zamiast siedzieć w hotelu, biorą się za zwiedzanie zabytków, poznawanie miejscowej kultury i chodzenie po tutejszych górach. Wśród wysp wybija się w tym roku Teneryfa. Dolecimy na nią Ryanairem z Wrocławia, a także z Krakowa i Warszawy.

O Teneryfie, jak zwykle bardzo praktycznie, napisała między innymi Marta z bloga Podróżniczo.pl.

 

4. Indonezja

gdzie jechac na wakacje w 2016 (1)

Indonezja, to prawie koniec świata. Ale jak się okazuje, niezwykle pociągający jest to koniec. Z roku na rok rośnie liczba polskich turystów zafascynowanych ogromną ilością wysp (ok. 17 500), orientalną architekturą i bajecznymi plażami. Jeśli chcemy przeżyć przygodę życia, to może właśnie tu?

W Indonezji już od dwóch lat żyje polska podróżniczka i blogerka, Emilia. Jej blog Emi w drodze to największa baza wiedzy o tym kraju.

 

5. Japonia

gdzie jechac na wakacje w 2016 (8)

Niezwykłą popularnością w tym roku cieszyła się też Japonia. Kraj fascynuje wielu, ale niestety z powodu rzekomo wysokich cen, również odstrasza. Po tegorocznej lekturze podróżniczych blogów zmieniam jednak swoje postrzeganie Japonii. Sukcesywnie przekonują mnie, że da się zwiedzić tę magiczną krainę i przy tym nie bankrutować. Nic tylko zgapiać od nich wskazówki i kupować bilety!

W Japonii była między innymi Evi z bloga Kto podróżuje, ten żyje dwa razy i bardzo przewodnikowo opisała, jak i co zwiedzać w kraju kwitnącej wiśni.

6. Iran

gdzie jechac na wakacje w 2016 (9)

Pojechalibyście do Iranu? Wielu pewnie zrobi teraz wielkie oczy i powie, że za nic w świecie. A tymczasem podróżnicy często mówią, że w niewielu państwach czuli się tak bezpiecznie, jak w Iranie. Gościnność Irańczyków zrobiła się już legendarna, zabytki często powalają na kolana, a górskie i pustynne krajobrazy są przepiękne. Co ciekawe w 2015 roku pojechało tam sporo samotnie podróżujących kobiet.

Pojechała między innymi Kamila z bloga Kami & the Rest of the World. Przeczytajcie, jak sobie radziła.

 

7. Kraj koszycki

gdzie jechac na wakacje w 2016 (2)

Przygody nie muszą oznaczać dalekich podróży. O tym przekonało się sporo blogerów w czasie swoich wycieczek na Słowację. Szczególnie popularny był Kraj Koszycki, w którym jedni zwiedzali drugie największe miasto Słowacji, a inni skupili się na łażeniu po jaskiniach czy po Słowackim Raju. Nie zapomnijmy też o produkowanym w regionie świetnym winie, z którego Słowacja jest szczególnie dumna i przy którym można się delektować godzinami.

Wszystko to robiła Karolina w czasie swojej wycieczki po regionie (na której byłam z nią ;)). Na blogu Tropimy Przygody znajdziecie na ten temat kilka tekstów.

A jeśli nie wierzycie, że Słowacja wciąga, to zapraszam na tekst o pomysłach na słowacki weekend. Klik!

8. Kijów

gdzie jechac na wakacje w 2016 (4)

Poruszamy się dalej na wschód i docieramy do Ukrainy. Z powodu wojny na wschodzie kraju, wielu turystów zrezygnowało w tym roku z wizyty u naszych wschodnich sąsiadów. Blogerzy przeciwnie – zachęcają do podróży. Ukraina jest w głębokim kryzysie i przynajmniej poprzez zostawienie kilku złotówek, możemy jej pomóc. Zwłaszcza, że podróżowanie po niej jest teraz tanie jak barszcz, a zdecydowana większość kraju – bezpieczna. Polecamy Kijów, miasto które było świadkiem rewolucji, czego wiele śladów widzimy na ulicy. A przy okazji – wiecie, że Kijów jest piękny?

Marcin z bloga wesolowski.co świetnie pisze o Ukrainie. Zajrzyjcie na jego tekst o mieście, w którym wygrała rewolucja.

Kręci Cię Ukraina? Na blogu coraz więcej tekstów z tego kraju. Klik!

9. Portugalia

TENERYFA

Co takiego jest w Portugalii, że ktokolwiek do niej pojedzie, wróci zauroczony? Czy to wspaniała pogoda? Niepowtarzalna architektura? Kulinarne doznania? Przepiękne plaże? A może chodzi o to, że Portugalia przez lata była turystycznie zaniedbywana i odwiedzający nie spodziewają się, że jest w niej tak wspaniale? Coraz więcej w niej też blogerów. Przejazdem lub na dłużej.

W Portugalii przez jakiś czas mieszkała Kamila z bloga Kami Everywhere. Dziś często do niej wraca.

 

10. Poczdam

gdzie jechac na wakacje w 2016 (3)

Wreszcie złotą dziesiątkę zamyka Poczdam. Miasto, które pozostaje w cieniu swojego bliskiego sąsiada – Berlina, a które pod kątem estetycznym znacznie go przewyższa. Cesarskii Poczdam pełne jest pałaców, ogrodów i szalonych magnackich pomysłów (jak dzielnica holenderska czy Alexandrówka). Warto tu pojechać na cały weekend!

O Poczdamie napisałam między innymi ja. :) Tekst, w którym opisuję największe atrakcje miasta znajdziecie tutaj.

Zaglądajcie na blogi i czytajcie o odwiedzonych przez blogerów miejscach. Prawdopodobnie to właśnie na blogach znajdziecie najlepsze, najbardziej aktualne informacje i wskazówki i jak znaleźć miejsca spoza szlaku. A na blogu już teraz znajdziecie drugą część cyklu – gdzie jechać w 2016 roku w Polsce!

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

99 przemyśleń na temat “Gdzie jechać na wakacje za granicę w 2016 roku? Wg polskich blogerów”

 1. ~Monika pisze:

  Trochę się wpisuje w trendy – do Iranu i Portugalii bilety już mam :)

 2. ~Tatiana pisze:

  Świetny post!!! My na 2016 pozostawiamy sobie te 3 ostatnie punkty: Słowację i Portugalię do dalszej eksploracji oraz Poczdam jako punkt obowiązkowy przy okazji wizyty w Berlinie.

 3. ~Mirek pisze:

  Malta składa się z 3 wysp: Gozo, Comino i Malta. Polecam nurkowanie, zwłaszcza na farmie tuńczyków – tu jest link: https://www.youtube.com/watch?v=s7aAxPqG3HY

  Co do Islandii – zgadzam się w zupełności. Krótko – skradła moje serce :)

 4. ~Olek pisze:

  Wszędzie przewija się ta sama grupa blogierów. To Wy jesteście jakieś TWA? Towarzystwo wzajemnej adoracji? Z pewnością do Iranu warto jechać. Wcześniej jednak lepiej zapoznać się z tym, co tam się dziś obecnie politycznie dzieje.

  1. Oj, to chyba przypadek. Faktycznie, większość z tych blogerów znam osobiście – stanowimy bardzo zwartą, kilkudziesiącioosobową grupę znajomych, ale starałam się obiektywnie wybierać najlepsze materiały – najbogatsze lub najciekawiej napisane teksty. Inna sprawa, że znajomi chętniej wysłali mi swoje dane niż nieznajomi.

  2. ~Bingo pisze:

   Bingo!

  3. ~Anita pisze:

   Faktycznie, takie kółko wzajemnej adoracji ;]

 5. ~Ann RK pisze:

  Dzięki za ten post! Sama myślę o tym, żeby w tym roku pojechać do Portugalii, a ponadto coraz bardziej kusi mnie Malta, o której ostatnio podczytuję na blogu Wanderlust. Do Poczdamu mam niedaleko (od kilku lat mieszkam w Poznaniu) i mam nadzieję, że i tam uda mi się wreszcie podjechać. Z bardziej odległych miejsc, marzy mi się Japonia.

  Sama całym sercem polecam Andaluzję (która podejrzewam, że odpadła w przedbiegach z tej listy, bo Hiszpania to popularny kierunek).

  1. A nie odpadła. ;) Znalazła się na liście, ale miała tylko jeden punkt.

 6. ~Ania pisze:

  Bardzo dobry wpis! Jestem zainteresowana ostatnimi trzema punktami – Kijów, Portugalia, Poczdam. Zgadam się, Ukrainę trzeba wspierać, byliśmy już we Lwowie chętnie wybierzemy się na długi weekend do Kijowa. Portugalia w planach od dawna, a Poczdam jest dla mnie prawdziwym odkryciem, spróbujemy połączyć z wizytą w Berlinie :)

 7. Taka drobna uwaga. :) Malta to nie samotna wyspą. Są jeszcze inne wyspy archipelagu maltańskiego, przede wszystkim Gozo i Comino także bardzo ciekawe.

  1. ależ nigdzie nie napisałam, że samotna.

   1. „Jedno z najmniejszych państw Europy, samotna wyspa na Morzu Śródziemnym, skrzyżowanie Afryki, Włoch i Wielkiej Brytanii.”

    1. Aaaa, no faktycznie ;) Trzeba to trochę zmienić.

   2. ~Rodzyk pisze:

    samotna wyspa na Morzu Śródziemnym

 8. ~Nartek pisze:

  Ja bym sobie do Gruzji pojechał, Ameryki Płd i na Saharę

  1. ~Gocha pisze:

   W zeszłym roku wraz z mężem polecieliśmy właśnie do Gruzji,było naprawę super,zderzenie dwóch różnych światów,można zobaczyć to poczynając od Batumi przepych a zarazem biedę.Jadąc w głąb kraju bieda i przepiękne krajobrazy,przyjaźni tubylcy,na ulicach wolna amerykanka,ladające krowy itp…Chcąc zwiecić ciekawe miejsca,można jeździć marszutkami,komunikacja również jest bardzo tania,dużo tańsza niż w Polsce.
   Puki co jeszcze tanio,sądzę,że z biegiem lat będzie coraz drożej

 9. Najbardziej z tej listy to widzi mi się Japonia. Jak już ruszę w podróż po Azji, nie omieszkam zajrzeć. Ale koniec końców to przecież i tak jak zwykle pójdę własną drogą ;)

 10. ~Rafał pisze:

  Szał na Islandię i Iran wśród turystów indywidualnych z Polski sięgnął zenitu w 2015, no i po pobycie w Iranie i oglądając zdjęcia z Islandii na wielu blogach, wcale się nie dziwię :) Za to myślę, że Indonezję można wpisywać w plany urlopowe na dziesięć lat do przodu co roku i wciąż będą tam nowe miejsca do odkrycia. (K)raj kompletny.

  1. Mówisz? Kurcze, a mnie nigdy Indonezja nie kręciła. Ale jak ostatnio przeglądam zdjęcia, to coraz bardziej o niej myślę.

 11. ~PatTravel pisze:

  Islandię, Indonezję, Japonię i Portugalię szczerze polecam! Iran mnie nadal ciekawi, ale chyba i tym razem wybiorę inne destynacje … a Koszyce traktuję jako zabawny kontrapunkt zestawienia.

 12. ~Gadulec pisze:

  Najbardziej kusi mnie Islandia i Iran. Zobaczymy co z tego wyjdzie… Może w drugiej połowie roku odwiedzę te kraje :) Super wyszedł ten post!

 13. na Teneryfę możemy też dolecieć z Krakowa ( i Wawy) i to dwa ray w tygodniu :-) więc tak jak ja można wyskoczyć na długi weekend ;)

 14. ~kami pisze:

  Chyba wpisuję się w trendy, bo z wymienionych miejsc byłam w 7, z czego w 4 w 2015 roku (ale oprócz Iranu były to nie pierwsze wizyty) ;) Z tej listy chyba najbardziej za mną Japonia chodzi, a i do Kijowa mam już bilety kupione :) Ukraina to zawsze dobry pomysł :)

 15. ~Kasia pisze:

  Ja się wyłamie. Polecę Norwegię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ostatnie dwa lata to były nasze zagraniczne destynacje eksplorowane na własną rękę i bardzo nam się spodobały. Listy się przyda, choć kolejne dwie destynacje mamy już zaklepane: Turcja wraz z Romunią oraz Australia :-)
  Miłego podróżowania!
  i Szczęśliwego Nowego Roku!

 16. Zabrakło Nowej Zelandii :) Wyruszamy juz za cztery tygdnie :) Uściski! :)

 17. ~Zyga pisze:

  do Rosji….

 18. ~Ewe pisze:

  Ja do tej wyliczanki dodam jeszcze Meksyk.

 19. ~Malta! pisze:

  Polecam Maltę jesienią – jest ciepło i przyjemnie a poza sezonem ceny w hotelach niskie i nie ma wielkich tłumów turystów. Pozdrawiam!

 20. ~imperator pisze:

  Mieszkałem prze ok 1.5 roku na Islandii. Piękne miejsce a do tego klimat mi odpowiadał. Na moje nieszczęście „objechałem” tylko połowę wyspy ale to co zobaczyłem bardzo mi się podobało.Na plaży w Vik zostały przyjęte moje oświadczyny. Mam nadzieję kiedyś tam wrócić i to na stałe. Jedynym minusem jest brak drzew

 21. ~Emigrantka pisze:

  Japonia bylam moim marzeniem od wielu lat i w tym roku chyba sié uda je spelnic :) Osobiscie polecam Norwegie.

 22. ~Domini pisze:

  Byłam w Portugalii dwa razy i w tym roku ponownie zamierzam ją odwiedzić. To niby mały kraj, a jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia! A jak dodamy do tego Maderę i Azory! To trzeba naprawdę dużo czasu, aby poznać ten kraj ludzi o dobrym sercu. Szczerze polecam!

 23. ~Edyta pisze:

  Dziwię się, że w zestawieniach z obu lat brakuje Kuby. A to juz naprawdę ostatni dzwonek, żeby zobaczyć ją taką jaka jest od dziesiątek lat. A to już zaczęło się zmieniać https://globtop.wordpress.com/swiat/kuba/

 24. ~Tomka pisze:

  Wszystko fajnie, ale zapomnieliście wszyscy wspomnieć o cenach takich wypadów. Nie mówię tu o Kijowie i Poczdamie ale o pozostałych propozycjach.Kraje bardzo ciekawe ale na czyją kieszeń ?

  1. Polecam zajrzeć na konkretne blogi. Blogerzy to mistrzowie tanich wypadów. Pamiętam, że mnie wyjazd do Tajlandii kosztował mniej niż tydzień we Włoszech. Kwestia znalezienia fajnych promocji lotniczych, a na miejscu tanich noclegów.

 25. ~Konrad pisze:

  Gdyby się ktoś wahał czy warto jechać na Maltę – polecam!
  Byłem na „samczych” wakacjach z kumplem w 2013 roku, w tym roku jadę jeszcze raz. Tym razem z rodziną :-)

 26. ~mannei pisze:

  ciekawe miejsca! ja wybieram się na urlop już w marcu. będe zwiedzać bali i gili ;) jestem zachwycona, bo udało mi się znaleźć ofertę, która nie skupia się jedynie na rozrywkach, a bardziej przypomina wyprawę duchową ;) także czekają mnie 2 tygodnie pełne refleksji i pracy nad sobą! w ogóle ta wyprawa na bali wydaje się być stworzona jak dla mnie ;) od zawsze ciekawi mnie tamtejsza kultura, ludzie, życie

 27. ~Holidon pisze:

  Ja już od 2 lat planuję wybrać się na Maltę. Teraz czatuję na tańsze bilety i myślę, że we wrześniu tam polecę. Tania komunikacja i na szczęście tym środkiem da się dojechać w każdy zakątek wyspy no i smaczne jedzenie. Dodatkowo chcę zwiedzić Gozo i Comino.

 28. Islandia! Wyspy Kanaryjskie! Japonia! Również mocno polecamy! :)
  Warto też pomyśleć o Kubie, zanim się zmieni zupełnie…
  Polecamy również nasze relacje na http://www.readyforboarding.pl/

 29. ~CLAUDIO pisze:

  Ciekawe propozycje, choc je znam przynajmniej wiekszosc z nich do niektòrych krajòw nie pojade ze wzgledu na wysokie ceny,np do Japoni, do niektòrych nie pojade ze wzgledu na bezczelnosc i nieuczciwosc ich mieszkancòw tj do Portugali, do niektòrych nie pojade ponownie choc mi sie podobaja ale klimat upalny i niestety bardzo wilgotny jak np. Malta. Jechac na Ukraine mozna bo tam bylem, gdy Krym jeszcze nalezal do niej, ale juz wtedy bylo tam pelno pomnikòw Lenina… czego mozna sie spodziewac po takim kraju..polecam mòj kraj, Wlochy Poludnowe, kto chce je lepiej poznac moze do mnie napisac claudio1152@tiscali.it

 30. ~Bella Mare pisze:

  W tym roku mało kto poleca Grecje i ma to związek z falą nielegalnych emigrantów którzy niestety odstraszają turystów . Niestety sytuacja w Grecji nie jest najlepsza , nie polecała bym wysp przy granicy z Turcja ani północnej Grecji , Ateny tez nie za bardzo bym polecała , ale wyspy na morzu Jońskim czy Egejskim lub Cyklady są zupełnie bezpieczne ! tutaj nie ma się czego obawiać a te miejsca naprawdę warto zobaczyć !

 31. ~Rita pisze:

  Teneryfa jest super! Przepiękne miejsce :) Byłam kilka lat temu i w tym roku chyba wybiorę sie znów, zwłaszcza,że wczasy są takie tanie

 32. ~marelka pisze:

  Ja to nie moge się doczekać naszego wypadu na Słowacje, podobno jest przepiękna :) już wszystko załatwione, bilety autokarowe ecolines check! samochód na miejscu chceck! walizki kupione, oby tylko pogoda dopisała, bo dobrego humoru aż w nadmiarze! :))

  1. uwielbiamy Słowację :) Gdzie jedziesz?

 33. ~Globtroter pisze:

  Brakuje mi w zestawieniu Czarnogóry lub Montenegro jak mówią jego mieszkańcy. Byłem tam 14 razy góry i morze, morze i góry. Kraj wciąga jak narkotyk.

 34. ~Hanka pisze:

  mnie się już trochę po świecie zdarzyło polatać, ale do tej pory jakoś nie mogłam dotrzeć do Skandynawii. Uda sie w tym roku, bo już na majówkę rezerwowalismy sobie fly&drive do Norwegii. Dużo lepsza opcja żeby wyskoczyć ze znajomymi i autko sobie wynająć, bo to i taniej i wygodniej. Wczesniej to samo sprawdziło się jeżdżąc po Grecji a teraz czas na fiordy skandynawskie :D Był ktoś z was już w tych rejonach?? Co warto obejrzeć?? :)

 35. ~filim pisze:

  Ja mogę polecić Polskę i to z pełną odpowiedzialnością. :)
  Naprawdę, polecam na przykład Mazury, bieszczady, Podlasie! Przepiękne krainy.
  Noclegi jak za grosze, na przykład na nocujznami.pl są tanie.

  1. Zgodzę się z tym, co ktoś wyżej powiedział, że warto odwiedzić Polskę ;) Ale raz na jakiś czas na obcą ziemię też można wyjechać ^^

 36. ~Daiana90 pisze:

  Malta jest przepiękna! w tamtym roku wybrałam się tam ze StartHolidays.pl i nie żałuję :) pyszne jedzonko, przemili ludzie i naprawdę ciekawy kraj, wart polecenia!

 37. ~Ola pisze:

  Ja uwielbiam Włochy wiec na pewno sie tam wybiore :) znalazłam inny, fajny blog gdzie są informacje o różnych krajach i relacje z podróży. http://Www.mojpunktwidzeniablog.com naprawdę spoko!

 38. ~gonia pisze:

  ja tam jadę do Darłówka! kocham nasze polskie morze, a najbardziej właśnie Darłówko

 39. ~Reeds pisze:

  Wyjeżdżacie? Proponuję wykupić ubezpieczenie… :P

 40. ~Podróżniczka pisze:

  ja polecam Grecję, sami zobaczcie:

  https://www.youtube.com/watch?v=A90bJNBuJbU

 41. ~Misiaczka pisze:

  Ja mogę pojechać wszędzie, tylko żeby tam były góry. I ja będę w siódmym niebie :D

 42. ~Rafał pisze:

  Wybiera sie ktos poczatkiem sierpnia 2016 do Czarnogory.Chetnie sie zalapiemy na wspolna jazde.Wyjezdzamy 1 sierpnia z Krakowa

 43. ~Tomek pisze:

  Hmmm, większość osób tutaj nie zastanawia się nad tym czy do poszczególnych krajów jest bezpiecznie jechać, a obecnie to chyba istotny czynnik który należy brać pod uwagę?

  1. Z drugiej strony – chyba zbyt się nim przejmujemy. Zwykle każda historia wygląda gorzej z daleka niż na miejscu. Pamiętam to dobrze przy okazji wyjazdu do Izraela, chwilę po wojnie w 2014 r. Wszyscy chórem mi mówili, że owszem – były wysyłane pociski w miasto, ale żaden z nich nie przeszedł tarczy antyrakietowej. Podobnie – czy zrezygnujemy z biznesowych wycieczek do Brukseli czy Paryża? Wątpię.

 44. ~rena pisze:

  Jakos nikt nie przejmuje sie uchodzcami i jedzie gdzie nogi posniosa. W moim przypadku bezpieczenstwo jest na 1 miejscu. Tak wiec wiele krajow wole teraz ominac.

  1. Ci którzy się nie przejmują pojechali, wrócili i są szczęśliwi. :)

 45. ~Lena pisze:

  Bardzo ciekawy artykul, lubie takie zbiory informacji w jednym miejscu. W zeszlym roku bylam w portugalii na wycieczce z groupona i chyba w tym zrobie podobnie bo znajoma znalazla na tanio.co dziesiec procent znizki na ich oferty travel. tylko kierunku jeszcze nie wymyslilam, ale malaga brzmi dobrze.

 46. ~Anka pisze:

  Ciężko znaleźć cos fajnego i to w dobrje cenie. DLatego ja w tym roku postawiłam ze znajomymi na samodzielne wakacje w rzymie – bilet kupiony z lotniska w Bydgoszczy jest naprawdę w niezłej cenie, dotego jakieś tanie zakwaterowanie i wakacje pełną parą;)

 47. ~Izka pisze:

  właśnie tak czytam Twoj wpis i jestem z siebie dumna, ze wybralam jak rasowa blogerka – złapałam last minute na Teneryfę na memotravel.pl nie jestem jeszcze jakos zaprawiona w podróżowaniu tak daleko, wiec postawilam na biuro, ktore sie mna zajmie przez caly wyjazd. zabieram przyjaciolke i lecimy przezyc najpiekniejsze lato w życiu! <3

 48. ~Dagmara pisze:

  Ja mam wrażenie, że w ostatnich czasach popularna stała się również Tajladnia. No i sama się skusiłam, jadę co prawda z biurem podróży memo travel, ale myślę, że dzięki temu jest taniej niż jak bym miała organizować wycieczkę sama, bo współpracują z niemieckimi organizatorami i po prostu wycieczki są tańsze. No i tutaj jak pisałaś, Japonia mi się marzy, ale to mimo wszystko jeszcze za drogo, bo tam na dłużej warto pojechać i wszystko zobaczyć

 49. ~basia k pisze:

  Byłam z rodziną kilka razy na Teneryfie , polecam ciepło i spokojnie :) Do Portugaliii też zagościliśmy, mój mąż wrócił zauroczony, jak dla mnie trochę za mocno wiało, pozdrawiam Polecam dla rodzin z dziećmi wyspę Lanzarote.

 50. ~Sara pisze:

  Ja z partnerem co roku wybierałam się na wakacje z rodzinką, zazwyczaj w góry. Teraz powiedzieliśmy dość wspólnym wycieczkom, w tym roku chcemy gdzieś wybrać się sami i to przy pomocy jakiegoś biura, by nam było wygodniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>