Ceny na Ukrainie 2015

null

W artykule:
–>Ceny na Ukrainie
–>Ceny w restauracjach we Lwowie i Kijowie
–>Rozpisane różnice w cenach w Kijowie i we Lwowie


Dużo się ostatnio słyszy o Ukrainie. Padają pytania również turystyczne – jechać czy nie jechać? Czy jest bezpiecznie? Jak tak to gdzie? Czy naprawdę jest tanio jak barszcz? Czy możliwe by ceny na Ukrainie były, aż tak wspaniałe, jak się słyszy?

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

11 przemyśleń na temat “Ceny na Ukrainie 2015”

 1. Byłam we Lwowie na Sylwestrze. Bardzo pozytywne doświadczenia: bez problemu znalazłyśmy hostel, a ceny nie były wyższe niż podczas innych dni w roku, restauracje otwarte. Rzeczywiście tanio.

  Przestrzegam tylko przed bla bla car, a zwłaszcza przed rezerwowaniem miejsc z ukraińskimi kierowcami. Większość z nich po prostu uważa się za taksówkę: ogłaszają przejazd i jeśli zbierze się odpowiednia liczba osób, pojadą, jak nie, to anulują i możesz zostać bez transportu. Poza tym żądają wyższej kwoty niż ta, którą podają w systemie. Kombinatorzy, bardzo nieładnie, wystawiłam kilka negatywnych referencji na bla bla car.

  1. ~kami pisze:

   o, to coś takiego było z blablacarem jak Agnieszka szukała dla mnie z Berlina. Własnie jakiś pan z Ukrainy był, wszystko pięknie cacy, nagle cena sie zrobiła dwa razy większa, a ostatecznie pan chyba zaginał w czasoprzestrzeni…

   1. Tak było. Ale tym razem udało się 1) z Ukraińcem 2) szybciutko 3) tanio 4) przyjaźnie. Same pozytywy miażdżące ten stereotyp :)

 2. ~Marginalia pisze:

  Dziękuję za pomocny tekst!:) Bardzo podobne ceny były rok temu, we wrześniu. Wszystkim polecam wyjazd do Lwowa, bo jest pięknie i tanio i ten duch, który tam panuje na długo pozostaje w pamięci.

  A poza tym gratuluję świetnego bloga. Rzadko udzielam się w komentarzach, ale tutaj wręcz wypada dodać kilka słów od siebie, bo jest bardzo pozytywnie i inspirująco:) Zaglądałam od czasu do czasu, a ostatnio coraz częściej, bo, że tak brzydko powiem „kontekt”, jest świetny. Oby tak dalej!

 3. ~Bartek pisze:

  Bardzo wyczerpujące informacje w sprawie cennika na Ukrainie. Być może już o tym wspominałem, w tym kraju byłem dotąd tylko raz, we wrześniu 2002 r., konkretnie w drodze na Krym. Wbrew jednak zawartym na Twoim blogu poradom, nie wybiorę się raczej na Ukrainę w najbliższym czasie i pewnie długo jeszcze nie. Na razie moje zainteresowania koncentrują się na Italii, która… jest jak dla mnie niewyczerpanym źródłem wiedzy. Co więcej, nie mam niestety czasu na podróżowanie aż w tak wiele miejsc jak Ty, mam dwie prace a urlopu w skali rocznej dość mało, tyle co się standardowo dostaje pracując w instytucji państwowej. Niemniej bardzo doceniam pracę, jaką wkładasz w ten blog i nawet jeśli nigdy w podobne szlaki się nie udam, mogę się czegoś ciekawego z rozmaitych dziedzin dowiedzieć.

  1. ~piotr.kleniewski pisze:

   Ty, a kogo to obchodzi, twoje fobie terenowe co? te żale? babuni swojej się wywnętrzniaj a nie tu wuju wioskowy

 4. ~Dawid pisze:

  Sam Kijów wydał mnie się zaskakująco drogi – w sensie takim, że w Polsce można znaleźć miejsca, gdzie można zjeść i przespać się za mniejsze pieniądze (tyczy się to także Warszawy), przy czym np. standard hoteli w kontekście ceny przemawia raczej na korzyść Warszawy

 5. ~Pawel pisze:

  Bylem we Lwowie w maju tego roku. Ceny naprawde spoko, za obiad na ” strówce” w restauracji z piwkiem ok 250 UAH. Transport publiczy kosztuje symbolicznie)Na sniadania lub kawe polecam ” Cukiernia” kawiarnia w centrum.

  Kijow jest juz drozszy, obiad w restauracji w centrum to ok 350-650 UAH w zaleznosci od miejsca. Mozna isc na pizze bedzie taniej albo sieciowka Puzata Chata ok 150 UAH) Wszyztkie ceny za 2 osoby.
  Transport z centrum na Lotnisko to ok 60-70 UAH.
  Wszystkie ukrainskie produkty w sklepach tansze od naszych w polsce, piwo ok 13 UAH, ale importowane produkty sa w podobnych cenach lub drozsze.

  Pozdraiwiam
  P

 6. ~Łukasz pisze:

  We wstępie padło kluczowe pytanie „czy jest bezpiecznie”, ale w dalszej części tekstu nie było już odpowiedzi :) Bezpieczeństwo to sprawa najważniejsza w przypadku Ukrainy, a nie ceny. Nie chodzi tylko o zwykły bandytyzm i skorumpowaną policję, ale też o dramatyczny stan służby zdrowia. Ukraińskie szpitale nie dysponują wieloma lekami i procedurami, które nawet w Polsce są standardem. Tamtejsze karetki są jak z PRLu. Znam opowieści rodzin osób, które miały nieprzyjemność skorzystać z ukraińskiego pogotowia. Jest gorzej niż może się spodziewać największy pesymista. Za wschodnią granicą życie ludzkie nie jest nadrzędną wartością.

  1. Nie potrafię się odnieść do szpitali – zwyczajnie w nich nie byłam. Co do bandytyzmu za to mogę powiedzieć, że we Lwowie czy w Kijowie problemu nie widać :) W każdym razie nie bardziej niż w Polsce.

 7. ~Rysiek pisze:

  Bywam na Ukrainie najczęściej we Lwowie , ale też byłem w Kijowie i Odessie i stwierdzam, że jest bezpiecznie w Kijowie proszę uważać na kieszonkowców w metrze jest ich sporo i fachowcy , w Odessa raczej proponuję używać języka rosyjskiego prawie wszyscy w Odessa mówią po rosyjsku i zależy na kogo się trawi , bo można na kogoś kto jest zwolennikiem „wielkiego imperium Rosji” jak mi się trawiło na taką przewodniczkę – sądziła , że ja Polak też tęsknię by Polska wróciła do tego imperium , skończyło się ostrą wymianą zdań i nie miłym pożegnaniem .Generalnie jest bezpiecznie kieszonkowcy wspomniani w Kijowie są też i w Paryskim metrze i Polsce i chyba w każdym innym kraju. Ludzie generalnie przyjaźni gdy pytałem o drogę pomocni i nawet nadłożą swojej drogi by Tobie wskazać właściwą , tak było w Kijowie i Odessa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>