Interrail Global Pass: Jedź w Europę pociągiem!

INTERRAIL- jedz w Europe pociagiem!

Uświadomiłam sobie niedawno, że ostatni raz, gdy leciałam gdzieś samolotem, był w lutym do Maroka. Dziwne? Tak – dziwne. Głównie dlatego, że w międzyczasie byłam w 6 krajach i spędziłam 40 dni w podróży. Zwykle wiązałoby się to z kilkukrotnym pobytem na lotnisku i paroma lotami.

A tymczasem tak nie było – moje wycieczki ostatnio często odbywają się na ziemi, przede wszystkim pociągiem. Cenię sobie ten styl. Cenię to, że mogę dojechać do wielu małych miejscowości, że mam widoki za oknem, że mam czas.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

11 przemyśleń na temat “Interrail Global Pass: Jedź w Europę pociągiem!”

 1. ~Kinga pisze:

  Marzy mi sie taki dlugi wypad pociagami po Europie. W tym roku koncze 26 lat, wiec chyba najwyzszy czas. :-D

  1. Zdecydowanie – szybko, szybko!

 2. ~Ania pisze:

  Czas podróży po podsumowaniu musi się równać np. 10 dni? Zastanawiam się nad podbojem Europy w takiej formie po maturze w maju.

  1. nie no, może być mniej niż 10 ;) Ale nie jestem pewna czy rozumiem pytanie.

 3. ~Katarzyna pisze:

  Droga Agnieszko! Marzą mi się takie podróże, jakie Ty tutaj tak barwnie opisujesz. Jednak przed zrobieniem pierwszego kroku i rzuceniem się w wir podróży dręczą mnie cały czas wątpliwości. Tak się złożyło, że nie mam kompanki/ kompana, którzy chcieli by ze mną pozwiedzać świat. I stąd niepokój. Czy będzie mi dobrze samej w podróży? Czy nie jest to niebezpieczne? Jestem zorganizowana i mogłabym się, z głową i skrupulatnie przygotować, ale mimo wszystko drzemie we mnie jakieś głęboko zakorzenione przekonanie, że dziewczyna sama w podróży to nic dobrego…
  Wiem, że to bardzo małomiasteczkowe i może zacofane, ale czy mogłabyś mi powiedzieć, jak Ty widzisz podróżowanie w pojedynkę?

  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia

  1. Niebezpieczniejsze – zawsze. Ale ja podróżuję sama od lat. Kwestia bycia rozważną i znania samej siebie. Wiedzy, co możesz, a czego nie bardzo. Ja bardzo polecam podróżowanie w pojedynkę. Ma się wtedy czas dla siebie :). Odkrywa się siebie na nowo, a przy okazji – odbywa szkołę życia.

 4. ~Kasia pisze:

  Agnieszko, jaki jest powód, dla którego wybrałaś 1 klasę? 2 klasa jest tańsza, ale czy to oznacza podobny standard jak w Polsce? Wydawało mi się, że 2 klasa w takich krajach jak Niemcy, Szwajcaria, Francja będzie ok.

  1. Ależ musiałaś czegoś nie doczytać – jechałam drugą klasą i zdecydowanie była ok.

 5. ~Feredek pisze:

  Ja zawsze wolę samochód lub pociąg. Latając samolotem mam 0 frajdy i dużo strachu. :)

 6. ~Anna pisze:

  Mam pytanko o pociągi w Szwajcarii – czy one tez byly objęte biletem Innterail?

  1. Tak. Taki był mój pomysł – skoro już mam interrail, to chcę zrobić te najdroższe trasy w Europie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>