Ceny na Sycylii w 2015 roku

Często pytacie mnie o ceny na Sycylii, a ja nie zawsze umiem odpowiedzieć. Dopiero od niedawna zwiedzam wyspę „normalnie”. Zawsze albo zakładałam, że wydam mało, albo zostawałam tu na kilka miesięcy. Tym razem wzięłam notes i dokładnie spisywałam ile kosztuje transport na Sycylii, jakie są ceny noclegów czy jedzenia. Mam nadzieję, że dzięki temu tekstowi trochę lepiej będziecie wiedzieć, ile pieniędzy wziąć na Sycylię.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

17 przemyśleń na temat “Ceny na Sycylii w 2015 roku”

 1. Bardzo praktyczny wpis. Takie też są potrzebne. Ciekawy blog, pisany z pasją.
  Zapraszam do bezpłatnej promocji na mojej platformie, bo jest tego wart. Rejestracja zajmie chwilkę.

 2. Bardzo dobry wpis. Nawet zainspirował mnie do powrócenia do moich planów, żeby w końcu odwiedzić Sycylię :)

 3. Dziękujemy za udostępnienie tego ciekawy artykuł, proste, ale cenne dla turystów.
  Ciao a presto!

  1. You’re welcome ;) The article about Catania is coming soon.

 4. ~Jagoda pisze:

  Pierwsze słyszę o zibibbo! Wino likierowane znaczy, że do wina jakiś smakowy likier wlewają? Wpis konkretny :) Coś za cappuccio Cię mocno ściągali;)

  1. A bo mam zasadę – espresso i machiatto przy barze, cappucino zawsze w ogródku z widokiem. No i cena się zwiększa. Ale to 3 euro to był rozbój.

   A zibibbo kocham! Jest z Pantalerii.

 5. ~Kuba pisze:

  Trochę nie wierzę bo ceny są przystępne bo 5.5 euro za pizzę, to tanio! Dobrze że trafiłem tutaj bo się przekonam jeszcze bardziej aby odwiedzić Sycylię.

 6. ~Jajko pisze:

  Gratuluję artykułu. Ceny do łyknięcia jak dla mnie, dlatego to właśnie Sycylia będzie w tym roku moim celem. Pozdrawiam !

 7. ~Ruda pisze:

  Hej, a podasz kilka aktualnych
  cen miejsc do zwiedzenia i transport, kolejki itp w okolicach trapani?

  1. tegorocznych nie podam, bo mnie tam jeszcze nie było :(. Po zeszłoroczne odsyłam do przewodnika :)

 8. Bardzo dobry wpis. Kocham Sycylię i jej historię.

 9. ~Latek Hotels pisze:

  100 % wiarygodny wpis. Podane ceny są realne. Będąc w tym roku sam je sprawdziłem na własnej skórze.

 10. ~Karola pisze:

  Agnieszka, gdzie czy znasz sieć wypożyczalni samochodów, która nie wymaga 2 tys euro kaucji za wynajem samochodu? Oczywiście docelowo chodzi o Sycylie :) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  1. A spytaj na trapani.pl. Prawdopodobnie mają jakieś deale z lokalnymi wypożyczalniami. Wtedy nie ma kaucji. Tylko ostrzegam, że wtedy zwykle jest dużo drożej.

  2. ~Robert pisze:

   Jedziemy na majówkę 2017r. – lot do Palermo.Wypożyczyliśmy auto 5 osobowe- lancia ypsylon ze strony ryanair ( na tydzień) za 612 zł z pełnym ubezpieczeniem .Auto 4 osobowe było w cenie 550 zł również z pełnym ubezpieczeniem

 11. ~Grzegorz pisze:

  Wszystko ładnie pięknie ale powyższe ceny dotyczą konkretnego okresu? Planuję wyjazd w sierpniu. Czy muszę nastawić się na duży skok cenowy (jak to większość pisze)?

  1. To z trzech moich pobytów 1) czerwiec 2) styczeń 3) sierpień. Osobiście nigdy żadnego skoku nie widziałam. Grunt to nie jadać w knajpach pod turystów. Przecież tam mieszkają zwykli ludzie i nie można im nagle robić w sierpniu drożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>