Jakie miasta odwiedzić w 2015 roku?

insta gdzie jechac

Ostatnio na blogu pojawił się tekst o najczęściej odwiedzanych przez polskich blogerów państwach i regionach 2014 roku. Miejscach, które zostały świetnie opisane w polskiej blogosferze podróżniczej, które jeszcze kilka lat temu były poza utartym szlakiem, a dzisiaj, dzięki ich promocji w internecie, są coraz popularniejsze.

Teraz wzięłam na warsztat najczęściej odwiedzane miasta. Postanowiłam skreślić z listy Bangkok czy Kuala Lumpur, które pojawiły się bardzo często, bo ich zwiedzanie wynika z odwiedzania całego kraju, a nie tylko miasta. Jedynym oddalonym od Europy wyjątkiem, który postanowiłam tu zostawić, jest Singapur. Zdaję sobie sprawę, że jego częste zwiedzanie wynika też z pobytu w Malezji czy Tajlandii, ale też jest popularnym miastem przesiadkowym. Jest też Nowy Jork. Do niego Polacy chętnie jeżdżą właśnie na city break i niekoniecznie zwiedzają przy tym większą część Stanów Zjednoczonych.

Aha, pozwoliłam sobie też na drobne nadużycie władzy. Równie często co niektóre z umieszczonych na liście miast, odwiedzano Wenecję i Paryż. Jednak miasta te tak głęboko są w turystycznej świadomości Polaków, że postanowiłam ich tu nie dodawać i oddać wolne miejsce dla mniej popularnych destynacji, o których trudniej znaleźć informacje – czy to w internecie czy w formie papierowych przewodników.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

6 przemyśleń na temat “Jakie miasta odwiedzić w 2015 roku?”

 1. ~peregrino pisze:

  świetne zestawienie .. wiele moich ulubionych NYC, Bolonia, Istanbul …a jak Wilno i Ryga to fajnie było by też w ślicznym Tallinie
  pozdrawiam bardzo ciepło i szczęśliwej podróży wokół Etny

 2. nikt nie nie powie, że nie ma czegoś takiego jak trendy w podróżach, kreowane przez tanie połączenia lotnicze i blogerów. we wszystkich miejsach albo byłam, albo sie wybieram (do singapuru się nie wybieram. jeszcze!).
  swoja drogą jakiś rok temu myslalam że polska się zrobi jakąś popularniejszą destynacją, albo u nas nastąpi zwrot ku macierzy, ale nie trafiłam, może dopiero przed nami. a chcialabym :)

 3. ~Iza pisze:

  Jaka Bolonia! W tym roku stolicą polskich blogerów było Bergamo! Mam wrażenie, że czytałam o nim non stop.

 4. U nas z tych destynacji zaliczone w 2014 Bruksela i Nowy Jork.
  A na 2015 zaplanowana znowu Bruksela (styczeń) i Singapur (październik). Zatem wpisujemy się w trendy ;)

 5. ~anka pisze:

  Ja się wybieram w tym roku do Stambułu, jestem strasznie ciekawa, podobno miasto jest piękne. Nie pogardzę też baklawą :)

 6. ~kanoklik pisze:

  Jak dla mnie Stambuł to numer jeden. Byłam pod koniec 2014 roku i tak mi się to miasto spodobało, że znów tu jestem :) pozdrowienia ze Stambułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>