5 miejsc które możecie sobie podarować w Jordanii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napisałam wam już co nieco o Jordanii. Zachwycałam się porażającą Petrą i malowniczą pustynią Wadi Rum. Coś tam skrobnęłam o Ammanie i Morzu Martwym.

Ale zdaje się, że ani razu nie odpowiedziałam na pytanie: czy warto?

To może tak: moim zdaniem nie ma na świecie takiego państwa, którego nie warto odwiedzić. Przed podróżą gdzieś może nas wstrzymywać wojna, przekonania polityczne i zagrożenie dla zdrowia.

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

5 przemyśleń na temat “5 miejsc które możecie sobie podarować w Jordanii”

 1. ~Motyle pisze:

  Hej dzięki za linki :) Z nami to już tak jest. Jeśli mamy pewne plany, oczekiwania, merytorycznie przygotowaną nić z kłębka, który sami sobie projektujemy to potem podążamy za nim. Bardzo chcieliśmy zobaczyć Karak ze względu na nasz ulubiony film „Królestwo Niebieskie” tak sam mapę z Madaby – dla nas jeden z najważniejszych skarbów tego typu na świecie…

  1. Jaka błyskawiczna lektura ;)
   U mnie z tą merytorycznością jest tak, że zawsze mogłoby być lepiej. Zazwyczaj najpierw muszę czegoś dotknąć by się tym mocniej zainteresować i dopiero na drugą podróż w dane strony mogę być w pełni przygotowana.

 2. ~Ewa pisze:

  Jak zobaczyłam nagłówek „Akaba” to się nieco zdziwiłam, ale końcówka akapitu wszystko wyjaśnia. Moim zdaniem nurkowanie to jedyny powód, żeby się tam wybrać. Nic więcej ciekawego chyba nie ma. Przez Madabę przejechałam na szybko. Okej, są mozaiki, ale mozaiki bardziej z kolei urzekły mnie w Umm Ar-Rasas. Szczególnie, że własnoręcznie musiałyśmy je odkopywać spod piasku :)

 3. ~Krzysztof pisze:

  Kiedyś oprowadzałem wycieczki po Jordanii. Pełna zgoda, co do Akaby. Jeśli ktoś chce nurkować, to w zasięgu wzroku ma egipską Tabę – tam o wiele lepiej. Petra jak to Petra, wiadomo… Piękny jest Dżerasz, czyli dawna Geraza. Kilka moich artykułów o Jordanii: http://krzysztofmatys.pl/artykuly/jordania/

 4. ~Tentproject pisze:

  „moim zdaniem nie ma na świecie takiego państwa, którego nie warto odwiedzić…”. Ten cytat mnie urzekł, ponieważ zawsze moją pasją były podróże i chciałbym zwiedzić każdy zakątek świata! :) I w sumie to póki co udaje mi się realizować swoje marzenie, jednak jeszcze długa droga przede mną :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>