Porady (prawie) miejscowych – Ferrara wg Null & Full

cmentarz-2

Pamiętacie notkę Gosi o tym, co jadać na tureckiej ulicy? Dziś w cyklu „Porady (prawie) miejscowych” gościmy kolejną świetną blogerkę, Agatę z bloga Null & Full. Opowie nam o jednym z moich ulubionych miast włoskich, pięknej Ferrarze, a raczej o jej ukrytym skarbie, jakim jest żydowski cmentarz. Przyznam, że ja na niego nie trafiłam.

Cmentarz żydowski w Ferrarze

O tym miejscu wie naprawdę niewiele osób. Spora część rdzennych mieszkańców Ferrary nigdy o nim nie słyszała, a większość ze znanych mi osób mieszkających w Ferrarze nigdy w życiu tam nie była. Tak więc jest to prawdziwie ukryty skarb, miejsce znane tylko wtajemniczonym.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>