Czytając przewodnik po Edirne – quasi-recenzja

10602960_10204284250923434_1009445515_nNajpierw poznałam chłopaka z Edirne. Zaprzyjaźniliśmy się. Opowiadał mi o swoim dorastaniu tam. Miasto się stało miejscem, które ma osobistą historię związaną z bliską osobą.

Potem czytałam o nim jako o najbardziej wysuniętym w Europę mieście Turcji. Blogi o Turcji rozpisywały się o tym, co zwiedzić w Edirne. Oglądałam zdjęcia meczetów i placów. Podobało mi się.

Potem Edirne nabrało kształtu jako punkt na mapie. Było na trasie Szlaku Sułtańskiego. Miałam tam dojść mniej więcej po dwóch tygodniach wędrówki ze Stambułu. Miało być pierwszym miejscem dłuższego odpoczynku. Pierwszym osiągniętym celem.

Następnie, po wypadku na trasie, Edirne stało się tym miejscem, do którego nie udało się dotrzeć. Stało się tym celem nieosiągniętym.

Chwilę później poznałam grupę szalonych naukowców z uniwersytetu w Edirne. Stopowałam z nimi do Gruzji, a po drodze zatrzymaliśmy się na… łapanie insektów! Bawiłam się zadziwiająco dobrze! Wszystko w jakiś tam sposób pod banderą Edirne.

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Jedno przemyślenie na temat “Czytając przewodnik po Edirne – quasi-recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>