Kilka rzeczy, których nie wiedziałam o Street Art w Berlinie, a o których wy się dowiedzcie już przed wycieczką cz. 1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co tu ukrywać? Duża część mojej ostatniej berlińskiej wycieczki była skupiona na Street Arcie. Słusznie! Berlin jest w końcu stolicą światowej sztuki ulicy. Zawsze to wiedziałam, jednak nie zawsze będąc w tym mieście, zwracałam na to uwagę. Owszem odwiedziłam East Side Gallery i wiedziałam o squatach (opuszczonych budynkach zamieszkałych nielegalnie przez „zbuntowanych”. W wielu powstają alternatywne centra kultury) – czasem pewnie spojrzałam na jakiś mural. Nigdy się jednak w niego nie wgłębiłam.

Aż do teraz. Moja wiedza nie jest olbrzymia. Właściwie jest taka, jaka powinna być przed wyjazdem. Dlatego podzielę się nią z wami choć trochę, żebyście do Berlina wybrali się, mając te podstawowe informacje na swoim koncie.

Rodzaje Street Art

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>