Road Trip po Zachodniej Sycylii – praktyczny plan podróży cz. 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po całym dniu pracy nad innym portalem, kliknęłam „zatwierdź” o raz za dużo i cała moja praca zniknęła w internetowych otchłaniach.

Napisałam do panów pomocników z serwisu, z którego korzystam i teraz czekam, licząc na to, że za godzinkę czy dwie otrzymam stronkę w jej wcześniejszym, nienaruszonym stanie.

A w tym czasie, starając się odzyskać pogodę ducha, napiszę wam część drugą planu podróży samochodem po zachodniej Sycylii  (część pierwsza dostępna tutaj).

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

9 przemyśleń na temat “Road Trip po Zachodniej Sycylii – praktyczny plan podróży cz. 2”

 1. Nie udało nam się tam dotrzeć, ale jest powód by tam wrócić i to porządny! :)

  bardzo zachęcający post :)

 2. Dobre wino i dobra kawa – od jakiegoś czasu chodzą za mną i wyznaczają podróżnicze plany, niestety dopiero na przyszły rok :) Oliwę mam od teściowej in spe, ale dobrego wina ze świecą szukać!

 3. ~Evi Ta pisze:

  No to teraz to ja muszę tam wrócić! :) Piękne zdjęcia! Ach Sycylia! A propos muzeum mafii na mnie duże wrażenie w Palermo zrobił pomnik ofiar mafii wśród pracowników wymiaru sprawiedliwości przy Palazzo di Giustizia. Niby filmy i książki o sycylijskiej mafii bardzo lubię, ale dopiero tam dotarł do mnie rozmiar i okrucieństwo tej organizacji.

 4. ~minawetp pisze:

  Agnieszko od kilku tygodni zastanawiam się nad przejściem z bloog.pl na coś innego, bo bloog.pl jmiera brak tam administratorów, tym tekstem na głównej przekonjjesz mnie, że blog.ll jest czymś fajnym.. dziękuję i pozdrawiam

  1. Trzeba przyznać, że pod względem administracyjnym, blog.pl to pierwsza klasa ;)

 5. ~max pisze:

  A jak w praktyce wyglądałyby koszta, gdybym chciał podróżować autobusem. Na stronie http://cenyw.pl/wlochy/ – znalazłem ceny transportu w jedną stronę i wychodzi że zapłaciłbym tylko 6-7zł – ale czy w ten sposób mógłbym podróżować pomiędzy miastami szybko i komfortowo za te góra 10zł?

  1. Oj nie, nie ma takich możliwości, żebyś się zmieścił. Ale za niewiele więcej już tak: z Trapani do Marsali zapłacisz jakieś 3 euro, podobnie do Segesty. Mowa tu o przejazdach półgodzinnych. Trochę drożej niż w Polsce, ale bez przesady. Z Trapani do Palermo zapłacisz ok 8 euro

 6. ~Romuald pisze:

  Szanowna Pani,
  Gratuluję bloga i książki. Niebawem wybieram się na Sycylię i z pewnością skorzystam ze wskazówek.
  Pozdrawiam, Romuald

  P.S. We fragmencie praktycznego planu podróży cz.2 wkradł się błąd co do nazwy wysp na zachód od Sycylii, cyt. „W ogóle to polecam tę wycieczkę przedłużyć o kolejne 3-4 dni. Oddać samochód i teraz wybrać się na Wyspy Egejskie, na które wypływają promy z Trapani. Moja faworytka to Marettimo. Ale o tym już kiedy indziej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>