Road Trip po Zachodniej Sycylii – praktyczny plan podróży

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Większość znanych mi osób zwiedza Sycylię w tydzień. Wypożycza samochód i organizuje przejazd przez całą wyspę. Punkty obowiązkowe to zazwyczaj Erice, Palermo, Etna, Taormina, czasem Syrakuzy. Moja pierwsza wycieczka tutaj też tak zresztą wyglądała.

BEZ SENSU! Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Jednocześnie o jednej z największych (największej?) spuściźnie kulturowej. Jeśli nie macie co najmniej dwóch tygodni na jej objazd, szkoda waszego czasu. Trudno mi nawet poradzić co zobaczyć na wyspie w tydzień. Zwiedzanie Sycylii po prostu nie może się wtedy udać, bo większość wakacji spędzicie w samochodzie.

My zrobiłyśmy trochę inaczej. Tym razem skupiłyśmy się tylko na zwiedzaniu zachodniej Sycylii czyli prowincji Trapani. Od portalu rezerwacyjnego Economy Bookings dostałyśmy pięknego Opla Adama, który na następny tydzień był naszym mężczyzną idealnym. I ruszałyśmy w drogę!

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

10 przemyśleń na temat “Road Trip po Zachodniej Sycylii – praktyczny plan podróży”

 1. ~Evi Ta pisze:

  Piękne zdjęcia i fajny, praktyczy przewodnik! :-)

 2. ~Sla pisze:

  Super poradnik!!! Ja bym tylko fabrykę tuńczyka zamieniła na przetwórnię ;)
  I tak, tak, tak, nie skakać po całej wyspie, zobaczyć Zachód, bo jest niezwykły a potem wrócić (nie raz!) żeby zobaczyć inne części Sycylii, i tak już wracać do końca życia (albo i dłużej!) :)

 3. ~Damian pisze:

  Sycylia jest naprawdę piękna. Byłem tam 2 lata temu i z chęcią się tam jeszcze wybiorę. Może w tym roku? :)

 4. ~Ania pisze:

  Jedziemy do Trapani w październiku. Już po raz drugi, bo zakochaliśmy się w tych okolicach :) A przewodnik kupiliśmy, świetny !

  1. bardzo mnie to cieszy :) Pozdrawiam!

 5. ~Ju pisze:

  Agnieszko, przewodnik na prawde uzyteczny! Bylo jednak kilka kwestii ktorych nam brakowalo – calosciowej mapy Sycylii, rozrysowanej siatki kursowania autobusow po Trapani oraz informacji o tym co mozna robic z malymi dziecmi w Trapani i okolicy (poza oczywiscie plazowaniem).

  1. Dziękuję za opinie. O tych dzieciach myślałam, ale problem w tym, że sama za bardzo nie wiem, co można z nimi tam robić. Turystyka na zachodniej Sycylii jeszcze nie przystosowała się do wymogów XXI wieku, a ja sama jako że dzieci nie mam, nie patrzyłam na Sycylię w ten sposób. Ale w kolejnych moich tekstach już jest więcej na ten temat.
   O mapie całej Sycylii nie myślałam. Siatki autobusów faktycznie brakuje. W przyszłości będą.

 6. ~Qbeuszek pisze:

  Ja mam pytanie troszkę z innej beczki- zadowolona byłaś z tej wypożyczalni aut?? żadnych problemów?? trzeba kartę kredytową??

  1. Tak, jak najbardziej byłam zadowolona. Kartę niestety trzeba. To był jedyny problem, musiałam na szybko na lotnisku zwiększyć limit transakcji

 7. ~Qbeuszek pisze:

  A jak z parkingami?? ciężko znaleźć darmowy??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>