Zamki zachodniej Sycylii

Erice

Jestem na Sycylii. Razem z przyjaciółką jeździmy po prowincji, intensywnie zwiedzamy, a ja zbieram ostateczne informacje do przewodnika. Jak zwykle na wyjazdach, nie mam czasu, żeby pisać bloga. Żeby jednak was nie zaniedbywać, postanowiłam stworzyć małą galerię zamków zachodniej Sycylii.

Kilku brakuje. Nie mam zdjęć zamku w Calatafimi czy jednego w okolicach Alcamo. Zamek z Marettimo powinnam dodać już jutro.

Życzę miłego oglądania, a bardziej tekstowo wrócę do was w przyszłym tygodniu.

P.S. Wino smakuje cudownie, miasteczka są bajeczne, a słońce przypiekło moją bladą cerę na raka.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Zamki zachodniej Sycylii”

  1. Te zdjęcia kuszą… Aż człowiek nie może się doczekać wakacji… :)

  2. ~Jula pisze:

    Nigdy bym nie przypuszczała, że na Sycylii może być tyle zamków. Zawsze wydawała mi się niewielką wyspą. Piasek, woda i jakieś urokliwe miasteczko. Ale jak widzę i cała gama zabytków się tam znajdzie ;)

    1. ~Zależna pisze:

      Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym ;) PEŁNO na niej zabytków ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>