5 rzeczy, które chcieliście wiedzieć o Beduinach, ale baliście się zapytać

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeśli tak jak ja uwielbiacie wczytywać się w opowieści o zwyczajach lokalnej ludności, jeśli interesuje was etnologia i wielokulturowość świata, jeśli marzycie o tym, by spędzić tydzień w indiańskiej wsi, przemierzać z Beduinami pustynie czy zaszyć się w tatarskiej chatce, a waszą ulubioną stroną Before they pass away Jimmy’ego Nelsona, to zdecydowanie powinniście się wybrać do Jordanii. Kulturę beduińską widać tu niemal na każdym kroku. Beduini mieszkają w namiotach i glinianych chatkach, gdy przejeżdżacie autostradą nadmorską. Mają wyłączność na pracę w Petrze. Oprowadzają wycieczki po pustyni Wadi Rum i sprzedają pamiątki. A co my, przeciętni mieszkańcy Polski moglibyśmy o nich wiedzieć?

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “5 rzeczy, które chcieliście wiedzieć o Beduinach, ale baliście się zapytać”

  1. ~Rafał pisze:

    Ciekawy tekst o Beduinach, ale błagam… „z wykształcenia polonistka” nie może, po prostu nie może pisać „W cenie są złote zęby, które należy sprawić każdemu członkowi rodziny – również kobietą”. „Kobietom”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>