Tajemnice Trapani: Opuszczona wioska w jaskini

P1011522

Natknęłam się dzisiaj na dość stary już materiał o Setenil de las Bodegas, hiszpańskim miasteczku, w którym mieszkańcy mieszkają dosłownie pod skałą. Nad głową mają naturalny sufit i zaoszczędzili wcale niezłą kasę na budowaniu ścian.

To mi przypomniało o pewnym miejscu w okolicy Trapani. Poleciałam po zewnętrzny dysk i szybko dokopałam się do zdjęć zrobionych kilka miesięcy temu. Chciałabym się z wami podzielić jednym z moich najciekawszych znalezisk zachodniej Sycylii – La Grotta Mangiapane.

To jedno z tych miejsc, o których nie miałam pojęcia przed przyjazdem na wyspę i którego z pewnością nie odkryłabym, gdyby nie przebywanie z Sycylijczykami. Pisałam już wam o Monte Cofano i o tym, że jestem w tej górze absolutnie zakochana i polecam ją, jako jednodniową wycieczkę każdemu, kto zawita w te strony. Zacznijcie rano, przejdźcie się dookoła góry, wykąpcie w pobliżu opuszczonej fabryki tuńczyków, a na koniec… na koniec podjedźcie do Grotty Mangiapane. Fascynującej wioski w jaskini.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>