Petra jednym z siedmiu cudów świata? Zdecydowanie tak!

Znacie to poczucie zawodu, kiedy nasłuchacie się od wszystkich dookoła, jakie to miejsce do którego się wybieracie, jest fantastyczne? Od tygodni cieszycie się na wycieczkę, oglądacie zdjęcia, czytacie artykuły – wasz świat się skurczył do zbliżającego się wyjazdu, cel waszego istnienia, to te nadchodzące dni. Już za miesiąc, tydzień, dzień macie się znaleźć w raju.

I bańka pryska. Przyjeżdżacie na miejsce: do tego najpiękniejszego miasta, najbardziej imprezowej okolicy, czy raju zakupów. Mieliście zobaczyć jedyny w swoim rodzaju kościół, pospacerować po idealnej promenadzie i zjeść słynny na cały świat tort. A tu się okazuje, że owszem: ładnie, miło i smaczno, no ale… bez przesady! Kolejna rzecz na świecie, która okazała się być przereklamowana.

Zdarzyło mi się to wielokrotnie. I z przerażeniem, że historia znowu się powtórzy wjeżdżałam do Petry.

TEJ PETRY!

No tak. Z czym przed wyjazdem mi się kojarzyła Jordania? Z Petrą. Co zostało wpisane na nową listę siedmiu cudów świata? Petra. Co jest ostatnio jednym z najpiękniejszych, najbardziej majestatycznych obrazków, który jak nic nadaje się na zdjęcie do kalendarza czy na tapetę Windowsa? Skarbiec w Petrze. 

Petra, Petra, Petra… Jak tu się nie bać zawodu? Przecież mówimy o czymś, co zostało okrzyknięte cudem. I to co? Jedna pocztówkowa fasada, gdzieś wśród skał. Rozczarowanie murowane.

Byłam, widziałam, spędziłam tam prawie cały dzień. I wiecie co? Petra jest cudem!

Czym w ogóle jest Petra?

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Petra jednym z siedmiu cudów świata? Zdecydowanie tak!”

  1. ~Dorota pisze:

    Świetne zdjęcie z kotem. Na tapetę :)

  2. ~Asia pisze:

    Wow, niesamowite! Czytam jeden po drugim Twoje wpisy z Izraela aż zawiodły mnie tu. Zdecydowanie wpisuję Petrę na bucket list. Miejsce trochę przypomina Kapadocję, ale widzę, że jego skala jest o wiele większa. Ok, lecę czytać dalej ;) Pozdrawiam!

    1. Petra jest zdecydowanie cudem świata! Pewnie na moim top 10 miejsc, które widziałam (choć coraz tam ciaśniej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>