Noto się zakochałam

Spójrzmy na moment na mapę Sycylii. Gdzie leży Trapani? Na samym, samym koniuszku wyspy. Blisko stąd do Palermo, blisko do Marsali, ale to właściwie tyle. Ta okolica znana jest z rolnictwa, cudnego wina i wiejskich krajobrazów. I tego tu należy szukać

A Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Ba, nie tylko największą – zaryzykuję stwierdzenie, że najciekawszą pod względem kultury. Znajduje się tu aż 7 zabytków UNESCO. A ja, spędzając tu drugi miesiąc, ciągle miałam wrażenie, że Sycylii prawie nie znam.

Noto to jedno z 10 najwspanialszych miejsc na Sycylii. Zobacz pozostałe 9. Klik!

No-to się stało. Mieszkam na północnym-zachodzie, to przejadę się na południowy-wschód. Cel: Noto.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

7 przemyśleń na temat “Noto się zakochałam”

 1. ~Ela pisze:

  Okolica rzeczywiście rewelacyjna, z miłą chęcią oderwałabym się od rzeczywistości i poleciała na tydzień..

 2. ~Jula pisze:

  Ale się rozmarzyłam. Architektura rzeczywiście cudowna. Mogłabym ją podziwiać całymi dniami zajadając się lodami.

 3. Wspaniałe miejsce. Zdjęcia pięknie obrazują klimat wypoczynku i wczasów. Może kiedyś uda mi się odwiedzić to miejsce.

 4. ~Oli pisze:

  Widzę, ze jest w czym się zakochać. Piękne klimaty

 5. ~Pola pisze:

  Jakie piękne jest Noto! Wpisane na listę miejsc do zobaczenia na Sycylii :)

 6. ~l pisze:

  dobrze jest tam pojechać po południu po godz 15-16, wtedy zachodzące słońce robi swoje, piękne odcienie budynków. Niestety byłem tam na początku września, więc turystów pełno, ciężko się chodzi główną ulicą.

 7. ~Andrzej pisze:

  Z Noto wróciłem w zeszłym tygodniu. Miasteczko bardzo mnie ujęło. Moja żona zachwycona architekturą i klimatem tego miejsca. Pomimo tego, że jest ono malutkie to warto przeznaczyć pół dnia na zwiedzanie, zjedzenie obiadu w jednej z urokliwych knajpek i wypicie w barze miejscowego piwa z granitą. Osobiście polecam wypad w godzinach popołudniowych, tak, żeby obejrzeć miasto również po zachodzie słońca, kiedy na dobre zaczyna się w nim życie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>