8 powodów dla których warto odwiedzić Dusseldorf

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Powód 1 – Łatwo tam dotrzeć.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jakby na to nie patrzeć Niemcy są naszymi sąsiadami. I są dobrzy, jeśli chodzi o budowanie autostrad. Dotarcie od granicy do Dusseldorfu to zaledwie kilka godzin drogi. Świetnie sprawdza się blablacar. Ja z Wrocławia zapłaciłam 25 euro i dotarłam na sam dworzec w D.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

10 przemyśleń na temat “8 powodów dla których warto odwiedzić Dusseldorf”

 1. ~Benia pisze:

  bardzo ładne miasto, jeszcze go nie odwiedziłam, a ma sporo atrakcji

 2. Racja, to miasto ma czym zachwycić – warto tam jechać i nacieszyć się klimatem tego miejsca :)

 3. ~Marcin Nowak pisze:

  Będziemy (choć przelotnie) za 3 tygodnie :) Dzięki
  Kolonia w istocie – jedno z miast, które miał być „nijakie” a były cudowne :)

 4. A wydawać by się mogło, że takie miejsce i to w Niemczech nie jest warte zobaczenia. Zwłaszcza, że mam skojarzenia sporej metropolii, dość mocno uprzemysłowionej.

 5. Z tych wszystkich powodów najbardziej przemawia do mnie piwo ;)

  Także mam w zwyczaju ciągnąć linearnie opowieść o mojej wyprawie, jednak robię to w taki sposób, że wpisy ciągłe (seryjne) umieszczam we wtorki, a nielinearne w piątki :) Nie wiem, czy to dobry sposób, ale przynajmniej wilk syty i owca cała :D

 6. Bardzo fajnie i przystępnie jest to napisane. Będę musiał też na swoim blogu wspomnieć coś o stolicy NRW. Szkoda tylko, że nie ma więcej wpisów o moim landzie, mam nadzieję że z czasem to nadrobisz ;)

 7. No to udało mi się tam dotrzeć. Przepiękne miasto… aż mi zabrakło czasu, żeby „wszystko” zobaczyć. W planach jest już pomysł na kolejną wyprawę :)

 8. ~kilometry pisze:

  bardzo przydatny wpis! planuję wybrać się do Dusseldorfu w te wakacje, ale najpierw muszę dokładnie ‚zbadać” Kolonię ;-)

  1. Ja do Kolonii muszę wrócić. Byłam jako dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>