Segesta po grecku

Segesta
location-marktop 10 okolicy location-markCastellammare del Golfo sleeping-bed-silhouettenoclegi na Sycylii information-signalwięcej o Sycylii

Segesta to jeden z piękniejszych parków archeologicznych na Sycylii. Jej zwiedzanie jest stałym punktem programu wielu wycieczek po wyspie. Posłuchajcie historii tego urokliwego miejsca i dowiedzcie się czy warto zobaczyć Segestę.

Archimedes wyskoczył z wanny. Nagi wybiegł z łazienki krzycząc na cały głos Heureka! Heureka! Poddani patrzyli na niego z politowaniem. No tak, facet nigdy nie był zbyt normalny.
Właśnie wtedy odkrył prawo określające siłę wyporu, zwane po dziś dzień prawem Archimedesa.
Tę legendę zna każdy. Archimedes – grecki filozof, fizyk, naukowiec. W tamtych czasach uczony zajmował się wszystkim. No właśnie. Ale czy wiecie, że ten słynny Grek urodził się i umarł na Sycylii? Konkretnie w Syrakuzach.

Tak, Sycylia długo była częścią Grecji. Pozostałości jej kultury porozrzucane są po całej wyspie. Znajdują się również w najbliższej okolicy Trapani. I są… majestatyczne.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Jedno przemyślenie na temat “Segesta po grecku”

  1. ~Ola pisze:

    Witaj Agnieszko, możesz określić ile mniej więcej trwa zwiedzanie Segesty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>