Trapani: powolne zwiedzanie miasta

Trapani ciekawostki

Trapani ostatnio zrobiło się miastem turystycznym. Ryanair napełnił je cudownym życiem. Jednak to śmieszne – atrakcje w  Trapani nie powalają, miasto nie mami swoją architekturą czy urokiem wybrzeża. Na pytanie, co tu zobaczyć, da się odpowiedzieć jednym zdaniem. Ale jednak da się tu spędzić tygodnie. Trzeba tylko się przestawić na tryb włóczęgostwa. Włóczęgostwa, które ja uprawiałam w mieście przez miesiąc.

Jestem rybakiem. Mam swoją własną łódź. Zwie się Pina. Kilka lat temu każdego dnia wypływałem na morze, żeby spędzić na nim godziny, a czasem i całe dni. Ale już tego nie robię. Teraz pracuje mój syn z kuzynem, a ja zostaję w mieście. Dzięki temu mogę od rana siedzieć w tym barze i popijając amaro spędzać czas z przyjaciółmi.Następny kieliszek ja stawiam.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>