Saliny w Trapani na Sycylii

saliny Marsala

Gdy wasz samolot wyląduje w Trapani. Gdy już odbierzecie swoje bagaże i wypożyczycie samochód. Gdy wyrzucicie kartę pokładową i włączycie na powrót telefon. Co wtedy zrobicie?

Większość z nas, Polaków z krwi i kości, pewnie pojedzie do wynajętego przez siebie mieszkania. Mamy zakodowane w swoim słowiańskim genokodzie, że po podróży mamy prawo czy wręcz obowiązek być zmęczonym i pragniemy zaszyć się w jaskini, wziąć prysznic, przebrać się i odpocząć.

Saliny to jedno z 10 najwspanialszych miejsc na Sycylii. Zobacz pozostałe 9. Klik!

Sycylijczyk z krwi i kości prawdopodobnie też będzie zmęczony po podróży. Jednak w przeciwieństwie do Polaka, on nie zaszyje się w jaskini. Przeciwnie, nawet gdy do niej trafi, odsłoni okna wychodzące wprost na ulicę, a przechodzący pod nimi sąsiedzi błyskawicznie zostaną zaproszeni na kawę, na którą oczywiście chętnie wejdą, by posłuchać opowieści z podróży.

Bardziej prawdopodobne jednak, że Sycylijczykowi zajmie to chwilę zanim znajdzie się w domu. Sycylijczyk też w końcu musi odpocząć. A Sycyliczycy odpoczywają w barze. Tam gdzie znajdą wyborne jedzenie, intensywne espresso, kieliszek amaro i ludzi.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

6 przemyśleń na temat “Saliny w Trapani na Sycylii”

 1. ~D800 pisze:

  No ja, jakbym tam trafił to bym się raczej też nie zaszywał w norce, aby wypocząć, ale zdecydowanie poszedłbym zobaczyć okolicę. Czy możesz napisać jaka jest tam teraz temperatura? Czy zdarza się tam temperatura poniżej zera?

  1. ~Zależna pisze:

   poniżej zera… W Erice, miasteczku na wzgórzu przy Trapani – tak. W Trapani raczej nie. Obecnie jest jakieś 17 stopni w cieniu. Bardzo wiosennie :)

   1. ~D800 pisze:

    To nawet podobnie nie do tego co u nas. W Polsce wiosennie :) Pogoda nie pasująca do pory roku.

 2. piękne opisy i zdjęcia.po przejrzeniu kilku stron o Sycylii mam zamęt w głowie bo nie wiem jak daleko od centrum Trapani znajdują się saliny.proszę o wskazówki.pewnie powinienem zacząć od tego ,że we wrześniu wybieram się na Sycylię i że jestem zapalonym fotografem /amatorem/ptaków ,więc rezerwat jest jednym z głównych celów tej podróży.pozdrawiam

  1. Jest to kilka kilometrów. One się ciągną dość długo. Jest ścieżka rowerowa, choć ze sprzętem i wczesną godziną poranną, to pewnie bardziej na samochód. Można spróbować zatrzymać się w Paceco i tam już spacerem. W ogóle są dwa tereny godne uwagi: park krajobrazowy, właśnie przy Trapani (Riserva Naturale Orientata Saline di Trapani e Paceco) i okolice Mozii – to już bliżej Marsali (https://www.google.pl/maps/search/saliny+Trapani+Mozia/@37.9014373,12.4832402,12z/data=!3m1!4b1)

 3. ~Maria Nowaczyk pisze:

  Cz mogłabyś zdradzić, gdzie jest ten bajkowy bar z niebieskimi krzesełkami? I jak tam trafić z Trapani (a może z lotniska?)
  Wybieram się wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>