Jak rzucić to wszystko i schować się przed światem nie wyjeżdżając z Polski

P1010869

Przyszedł kolejny weekend. Akurat ładna pogoda się zdarzyła, Kraków trochę śmierdział, jak to jesienią na początku okresu grzewczego. Korki dawały się we znaki, było głośno, ciasno, tłumnie. A słoneczko jak grzało, tak grzało.

A do tego jeszcze praca. Do tego pisanie magisterki, oczy przestawały dobrze funkcjonować, a komputer stał się wrogiem numer 1. Trzeba było się odciąć. Trzeba było wyjechać w góry.

Wybór padł na miejsce, w którym mnie jeszcze nie było. Na Wołowiec w Beskidzie Niskim, wioskę gdzieś daleko w górach znaną przede wszystkim z tego, że mieszka w niej jeden z najlepszych polskich pisarzy współczesnych, Andrzej Stasiuk.

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

10 przemyśleń na temat “Jak rzucić to wszystko i schować się przed światem nie wyjeżdżając z Polski”

 1. ~Tomek pisze:

  Pięknie, pewnie nie jeden obcokrajowiec zakochałby się w tych regionach. Sam bardzo miło wspominam swój wypad w te okolice oraz do Wysowej. Mam nadzieję, że uda się tam szybko wrócić.

 2. ~Marcin Nowak pisze:

  Najpiękniejsze w Beskidzie Niskim jest to, jak dawne wsie (np. Radocyna) dziś kompletnie puste przestrzenie, wiele wywarły na okoliczny teren. Do dziś pozostały miedze, fundamenty domów, chyży, młyny, cmentarze, lasy wycięte pasmowo – idealnie widać to na zdjęciach satelitarnych. To takie troche „wołanie przestrzeni”
  W niektórych mieszkało przez akcją Wisła nawet 1,5 – 2 tys. ludzi

 3. Ale pięknie. Fascynują mnie te łemkowskie klimaty. Już nie mówiąc o takich górskich chatach. Pewnie bym się tam w mig odnalazła. Pozdrawiam.

  1. Zależna pisze:

   Naprawdę strasznie polecam, może warto zorganizować tam jakieś spotkanie bloggerów? ;)

 4. ~Tomasz pisze:

  Dziękuję Ci bardzo za ten wpis. Lepiej chyba wybrać nie mogłaś, Wołowiec to ekscytujące miejsce w najbardziej ukochanych prze ze mnie górach. Byłem trzy dni temu w Beskidzie Niskim, przechodziłem przez zasypany śniegiem Wołowiec w stronę Przełęczy Małastowskiej, do schroniska. Miejsca naprawdę mistyczne i godne polecenia. Chodzę po Beskidzie Niskim od przeszło dekady i szczerze się cieszę gdy widzę takie artykuły. Zachęcam do poznania podobnych miejsc w tych najbardziej dzikich górach w Polsce.
  Pozdrawiam serdecznie

 5. ~Dagmara pisze:

  Witam serdecznie jestem studentką TiR prowadzę badania na temat wypoczynku na Mazurach. Bardzo proszę o pomoc w zebraniu odpowiedniej ilości danych.
  http://www.ebadania.pl/2bea3b5a51458557

 6. ~stary zakapior pisze:

  Najlepsza strona internetowa o Beskidzie Niskim to „Sercu bliski Beskid Niski”. Gorąco polecam.
  P.S. W artykule jest trochę przekłamań np. w sprawie religii. Łemkowie to nie tylko prawosławni ale przede wszystkim grekokatolicy, a to jednak pewna różnica. Stąd np. w wielu miejscowościach są cerkwie greckokatolickie i prawosławne.
  A co do spotkań to miłośnicy Beskidu Niskiego spotykają się już od wielu lat w różnych zakątkach. Np w ub, roku była to Zdynia i widać, że „posmakowała”, bo i w tym roku, w listopadzie, również tam spotkają się Beskidnicy, głównie aktywiści w/w strony internetowej ale nie tylko.

 7. ~Izabela pisze:

  Prawie jak moje Bieszczady, tylko trochę płaskie ;)

 8. ~Misiaczka pisze:

  Jak widać nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata, by troszkę odpocząć od codziennych problemów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>