Książki podróżnicze na Gwiazdkę

Powiem wam, że od tego pisania i pisania o jeżdżeniu, czasem tęskno mi za napisaniem kilku słów na inne tematy. Na pytanie o moje hobby, zawsze odpowiadam, że mam dwa: podróżowanie i literatura. A moja edukacja właściwie była związana z tym drugim. Dopiero co obroniłam magistra z polonistyki, a zanim zaczęłam prowadzić bloga, zarabiałam głównie na pisaniu recenzji książek.

Te dwie dziedziny: literatura i podróże związane są ze sobą bardzo, czym dowodem mogłoby być chociażby pisanie bloga podróżniczego, a szerzej: pisanie podróżnicze (w angielskim termin travel writing jest dość popularny, a ja sama jestem szczęśliwą posiadaczką podręcznika pisania podróżniczego). Jednocześnie jestem wielbicielką literatury podróżniczej i mniej więcej jedna na trzy czytane przeze mnie książki należy właśnie do tego gatunku.

Zbliża się gwiazdka. Postanowiłam więc, że w ramach uprawiania blogowej samowolki pozwolę sobie tym razem notkę z innej parafii: 5 książek podróżniczych, które warto sprezentować na gwiazdę. Przeczytane i wybrane przeze mnie.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>