Subiektywne top 5 Turcji wg Pauli, cz. 2

P1010514

Pierwszą część tego tekstu znajdziecie tutaj.

3. Kapadocja

Nie lubię turystów, nie lubię backpackersów, nie lubię tłumów.

Ale: fajnie mieć czasem wygodny materac z puchową kołderką, połazić po kolorowych straganach, spotkać kogoś inspirującego.

Kapadocja mnie zauroczyła.

Goreme było rajem. Rajem był pełen owoców i upragnionego cienia ogród szalonej właścicielki naszego hotelu. Rajem był tez odludny taras z widokiem na łańcuchy nietypowych formacji skalnych. Zakochałam się w tym miejscu, ale tez w napotkanych ludziach. Myślę o dwóch Irankach, o których Agnieszka pisała już tutaj.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

4 przemyślenia na temat “Subiektywne top 5 Turcji wg Pauli, cz. 2”

 1. Jak to „darowane Snickersy”?
  i czemu nie moge otworzyc czesci I?

  1. Zależna pisze:

   hmm, mi część pierwsza działa bez zarzutu. Spróbuj bezpośrednio przez link: http://pozornie-zalezna.blog.pl/2013/12/01/subiektywne-top-5-turcji-wg-pauli-cz-1/

   A co do Snickersów, już tak to wymyślono na tym świecie, że autostopowicze dostają niespodziewane prezenty. W Gruzji i Turcji jakoś najczęściej były to Snickersy

  2. ~Ania pisze:

   Patrząc na to co się dzieje w pobliskiej Syrii to chyba bałabym się dzisiaj wybrać w taką podróż na stopa po Turcji… choć na prawdę brzmi fantastycznie! :)

   http://www.touristnavi.com/

 2. Sama wybrałabym mieszkanie w namiocie w ciepłym kraju, niż apartament z ogrzewaniem w takich warunkach jak nasze. To jest zupełnie inne poczucie wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>