Sycylia stopem – trasa wycieczki

sycylia

TRASA

Przyleciałyśmy z Rzeszowa Ryanairem do Trapani, skąd pojechałyśmy do Erice, a potem wzdłuż wybrzeża do Rezerwatu dello Zingaro i dalej do Castellamare del Golfo. Stamtąd kolejnego dnia wybrałyśmy się do klasztoru w Monreale i dalej do stolicy Sycylii – Palermo, gdzie zakosztowałyśmy tamtejszego nocnego życia i porannego zwiedzania. Z Palermo wjechałyśmy wgłąb wyspy na wieś i spałyśmy w Bolognettcie. Dalej wróciłyśmy na autostradę i pojechałyśmy do Nicolosi, czyli bazy wypadowej na Etnę, na którą dzielnie weszłyśmy. Kolejnego dnia opuściłyśmy Sycylię i dojechałyśmy nad wybrzeże Morza Jońskiego. Na zakończenie wycieczki odwiedziłyśmy Trani i stamtąd jechałyśmy już prosto do Polski

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

5 przemyśleń na temat “Sycylia stopem – trasa wycieczki”

 1. ~Sandra pisze:

  Podziwiam, ja bym się chyba nie odważyła podróżować stopem :)

 2. ~Mariola pisze:

  Agnieszko, super, super blog! Wałkuję go od jakiegoś czasu bo oczywiście planujemy wybrać się na Sycylię. Myślimy o 2 tygodniach objazdowych, z tym, że wpadliśmy na pomysł wynajęcia kampera, może i drożej ale niezależność od miejsca i godziny. Czy wiesz może jak się sprawy mają z poruszaniem się, parkowaniem i nocowaniem poza oficjalnymi kampingami? Mignął mi chyba kiedyś Twój adres mailowy ale nie mogę go teraz odnaleźć:-( Będę wdzięczna za odpowiedź i podpowiedzi:-) Pozdrawiam serdecznie:-))))

  1. Cześć – oczywiście, jest to nielegalne :) Ale poznałam kilkanaście osób, które tak robiły: pod kościołem, przy plaży, na bocznej drodze. Byle tylko nie rzucać się w oczy ;)

   A, zapraszam Cię do grupy na facebooku: https://www.facebook.com/groups/1634707810077585/ . Tam możesz zadawać sycylijskie pytania znawcom :)

 3. ~Kasia pisze:

  Ile, Twoim zdaniem, dni trzeba poświęcić na podróż autostopem
  z Katani do Trapani, odwiedzając po drodze Palermo? ;)

  1. Jeśli tylko Palermo, to to kwestia 1 dnia + 1 dzień w Palermo. Sycylia jest niewielka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>