Subiektywne top 5 Turcji wg. Pauli, cz. 1

IMG_8556

No dobra, przyznaję się. Czekałam, aż Agnieszka poprosi mnie o moje Top 5 Turcji. Nie mogłam się doczekać, kiedy wspomnieniami wrócę w tamte rejony!

1. Nemrut Dagi.

W Lonely Planet otrzymanym w spadku po zeszłorocznej wyprawie mojej siostry, w miejscu Nemrut Dagi postawiony jest wielki wykrzyknik. Kaśka bardzo zachwalała to miejsce. Bo góra, natura, niewyobrażalne posągi. Istny cud. Jedziemy! Przeprawa promem, godzina jazdy górskimi zawijasami w rezerwacie z płatną bramką, zero ludzi, to będzie coś! Pędzimy na granicy zdrowego rozsądku, byle tylko zdążyć na jeden z must-see Turcji, zachód słońca na Nemrucie. Zasłyszane wcześniej pogłoski okazały się jak najbardziej zasadne – na górze pizgało niesamowicie (a nas czekała jeszcze noc w namiocie). Idziemy (biegniemy) na szczyt, ekscytacja sięga zenitu, ja robię zdjęcia, Aga jest przede mną, już blisko! Przy skale dostrzegam jakiegoś Azjatę. Ludzie? Tu?! Gdy dotarłam do przejścia między głazami, wybuchnęłam śmiechem. Zoo! Jacyś Polacy w apaszkach i butach trekkingowych, Japończycy skaczący na komendę fotografa, kilka zakochanych par udających, że ten romantyczny zachód mają na wyłączność. Wciąż nie mogłam powstrzymać śmiechu, gdy usłyszałam Agnieszkę: – Widziałaś? – Ale co?! – No posągi!.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “Subiektywne top 5 Turcji wg. Pauli, cz. 1”

  1. ~majama pisze:

    Z niecierpliwością czekam na następne topy!!!

  2. ~Aga pisze:

    Świetne zdjęcia, ja również z chęcią obejrzę kolejną porcję fotek :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>