Balonem nad Kapadocją

P1010329

W poprzedniej notce napisałam głównie o ludziach poznanych w Kapadocji. Zaledwie czterech, mimo że spotkałyśmy tam z Paulą o wiele więcej. Tym razem napiszę o atrakcji, która znajduje się na bucket lists wielu podróżników. Dzięki gościnności Voyager Balloons udało nam się z niej skorzystać. Tak! Leciałam balonem nad Kapadocją.

Zastanawiałam się, jak zaprojektować ten tekst. Przyszło mi do głowy: „5 powodów dla których musicie przelecieć się nad Kapadocją”, napisanie relacji z przebiegu imprezy czy wykorzystanie lotu, jako okazji do zapoznania was z ukształtowaniem Kapadocji i wskazaniem na znajdujące się tu atrakcje.

Ale ostatecznie, mogą to być pomysły na przyszłość. Prawda jest taka, że zachwytu nad Kapadocją widzianą z powietrza, nie da się opisać. Ją trzeba pokazać. Ta notka będzie przede wszystkim zdjęciowa. Zapraszam do oglądania i do założenia świnki skarbonki z podpisem „na lot nad Kapadocją”:

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

8 przemyśleń na temat “Balonem nad Kapadocją”

 1. Oooooo, moje marzenie… Jedno z największych! Mam nadzieję, że uda mi się je w przyszłym roku zrealizować! :)

 2. Always dream about it. Kapadocja sama w sobie piękna a już z lotu ptaka to przegięcie :P Ile taki lot kosztuje? W Polsce za lot balonem wołali prawie 1000 zł

  1. Zależna pisze:

   tam to zależy: czy polecisz takim balonem w którym jest 40 osób, czy w takim, gdzie są dwie. My leciałyśmy dwunastką i ta impreza kosztuje 360 euro.

 3. ~ken pisze:

  Ja i moi znajomi mamy też bloga i podróżach, którego stworzyliśmy po to, aby zaliczyć przedmiot (musimy mieć 1000 odwiedzin dziennie), wspomóżcie nas proszę http://do-zaliczenia.blogspot.com/

 4. Zdjęcia są przepiękne. Taka podróż to na pewno niesamowite przeżycie .

 5. ~Janusz pisze:

  Lot nad Kapadocją to przepiękna sprawa. Wiem bo leciałem. Jednak ostrzegam wszystkich przed nieuczciwymi biurami i przewoźnikami którzy łamią przepisy bezpieczeństwa żeby się wzbogacić. Nas naraziła firma na niebezpieczeństwo pakując do balonu zamiast 28 to 32 osoby. Odkryliśmy to niestety dopiero po zakończonym locie. Dobrze że nic nikomu się nie stało. Po długim przedzieraniu się z biurem i udowadnianiu oczywistej rzeczy zwrócili nam połowę kosztów. To żałosne że życie uczestników lotu wycenili na 75 euro. Mam nadzieję że nikt nie da się oszukać tak jak my. Widoki są ładne ale nic z nich jak ktoś będzie martwy.

 6. ~lot balonem pisze:

  lot balonem wcale nie musi być taki drogi jak się wydaje – najtańsze loty w Polsce są nawet za ok. 400 zł, wystarczy dobrze poszukać a też można napawać się pięknym widokami :)

 7. ~anna pisze:

  wrażenia wspaniałe też myślałam że nie dam rady ze strachu ale warto-widoki przepiękne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>